images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

LUK czyli Latający Uniwersytet KoLibra to ogólnopolska akcja edukacyjna. Ma ona na celu umożliwić młodzieży zdobycie wiedzy wykraczającej poza program szkolny. Chcemy także aby Polska Młodzież poza zainteresowaniami ze szkolnych dziedzin takich jak matematyka, fizyka, sport czy język polski, zafascynowała się zagadnieniami z takich dziedzin jak ekonomia, filozofia czy prawo. Nasze zajęcia prowadzone są przez członków stowarzyszenia KoLiber i odbywają się w polskich szkołach po uzgodnieniu z dyrekcją bądź nauczycielem.

 

Proponujemy warianty dla licealistów oraz dla dzieci ze szkoły podstawowej.

1. Nasze zajęcia mogą być prowadzone w ramach lekcji Wiedzy o Społeczeństwie lub Podstaw Przedsiębiorczości. Trwają one godzinę lekcyjną i mają charakter interaktywnej prezentacji połączonej z dyskusją. Na dzień dzisiejszy przygotowane są cztery tematy lekcji:

 • “Ordynacja wyborcza w Polsce” – w trakcie opracowania.

 

2. Choć ekonomia kojarzy się często ze skomplikowanymi analizami wymagającymi wysokiej znajomości matematyki, tak naprawdę prawa jakimi rządzi się ekonomia stosuje na co dzień nieświadomie każdy z nas – nawet dzieci dokonując codziennych wyborów, robiąc zakupy czy współpracując w grupie rówieśników. Warto więc, aby dzieci już od najmłodszych lat potrafili prawidłowo oceniać obserwowane zdarzenia, wyciągać z nich racjonalne wnioski i dokonywać dobrych, racjonalnych wyborów dotyczących alokacji czasu, pieniędzy czy podziału pracy.

Dotychczas absolwentami Uniwersytetu zostali m.in. uczniowie szkół w Tarnowie oraz z XXVII LO im. Czackiego w Warszawie. Jeśli nasza propozycja Cię zainteresowała, prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Jakubem Kuleszą (jakub.kulesza@koliber.org)

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found