images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Lubelskiemu oddziałowi KoLibra po półrocznych staraniach u władz miasta Ryki i silnym wsparciu lokalnych środowisk patriotycznych, udało się doprowadzić do wydania decyzji nakazującej ostateczne usunięcie pomnika upamiętniającego funkcjonariuszy MO, ZOMO, ORMO i UB, stojącego w tym mieście.

 

Wspomniany monument stał tam od 1964 roku, natomiast pięć lat temu tamtejsza rada miejska w swojej uchwale nakazała burmistrzowi usunąć go, co nie przyniosło pożądanego skutku. Jednak po zainteresowaniu tym tematem między innymi „Rzeczypospolitej” oraz wspólnego apelu środowisk ryckich i lubelskiego oddziału, władze miasta dopełniły formalności i ustaliły termin jego rozbiórki. Działania lubelskiego KoLibra odbywały się w ramach akcji „Goń z pomnika bolszewika”, którą nasze stowarzyszenie zainicjowało na początku bieżącego roku. Walka z reliktami totalitarnego systemu nie jest łatwa, ponieważ nierzadko w ich obronie stają władze lokalne, a także sami mieszkańcy. Mimo to lubelski oddział zapowiedział kontynuowanie akcji na całej Lubelszczyźnie.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found