images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

List otwarty do członków zespołu parlamentarnego ds. ustawy o dekomunizacji przestrzeni publicznej.

 

Szanowni Państwo,

Z wielkim optymizmem przyjęliśmy informację o rozpoczęciu przez Państwa prac nad ustawą dekomunizującą przestrzeń publiczną naszego kraju. Niezwykle cieszymy się, że nasz apel o zajęcie się tym tematem, który inicjując w styczniu bieżącego roku akcję „Goń z pomnika bolszewika” skierowaliśmy do opinii publicznej, został wysłuchany. Wyrażamy nadzieję, że zaangażowanie Państwa jako parlamentarzystów w zapoczątkowane przez nas działania na rzecz prawdy historycznej przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej i szybszej realizacji postulatu usunięcia reliktów PRL-owskiej propagandy, które obrażają pamięć naszych narodowych bohaterów poprzez gloryfikowanie ich katów.

Z pewnością nasze doświadczenia wspomogą Państwa pracę nad przygotowaniem rozwiązań legislacyjnych. Przypominamy, że prowadząc od blisko pół roku naszą akcję zgromadziliśmy pokaźną bazę danych na temat miejsc fałszujących naszą historię, które powstały na użytek komunistycznej propagandy. Inicjatywa „Goń z pomnika bolszewika” udowodniła, że jesteśmy w stanie zwracać uwagę opinii publicznej na te kwestie i możemy odnosić  w tym obszarze sukcesy. Działamy razem z samorządowcami, którym udaje się przekonać lokalne społeczności do zmian nazw ulic czy przenoszenia pomników upamiętniających bolszewickich najeźdźców. Udało nam się m.in. wywrzeć presję na urzędników, by zażądali zwrotu publicznych dotacji od organizatorów uroczystości ku czci gen. Świerczewskiego czy zwrócić uwagę radnych, że funkcjonariusze NKWD to niezbyt odpowiednie osoby do noszenia tytułu honorowych obywateli ich miasta.

Naszą akcję wsparło ponad 50 osób publicznych: czołowych działaczy opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, historyków i innych osób działających na rzecz odkłamywania historii okresu Polski Ludowej, a także wiele organizacji społecznych zajmujących się tymi sprawami. Front walki o prawdę i pamięć o naszej historii jest więc szeroki! Niezwykle nam miło Państwa na nim powitać!

Mamy nadzieję, że przypływ chętnych do usuwania komunistycznych reliktów z przestrzeni publicznej zaowocuje wyczekiwanym tryumfem prawdy. Zapraszamy więc do współpracy. Razem z pewnością zrobimy więcej.

 

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found