images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Europoseł Konrad Szymański przekazał dziś Przewodniczącemu KE obywatelską petycje w sprawie Estonii. Po wybuchu konfliktu między Rosją, a Estonią w Polsce powstała wielojęzyczna strona internetowa www.pro-estonia.eu. Jej celem było zebranie podpisów pod listem otwartym do Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuel DUR?O BARROSO w sprawie solidarności z Estonią. E-petycja została zorganizowana przez stowarzyszenie KoLiber. Od 7 do 15 maja 2007 list podpisało 2385 osób z Polski, Estonii, Łotwy, Litwy, Czech, Niemiec, Holandii, Rumunii, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

K. Szymański przekazał dziś Przewodniczącemu KE obywatelską petycje w sprawie Estonii.
Po wybuchu konfliktu między Rosją, a Estonią w Polsce powstała wielojęzyczna strona internetowa www.pro-estonia.eu. Jej celem było zebranie podpisów pod listem otwartym do Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuel DUR?O BARROSO w sprawie solidarności z Estonią. E-petycja została zorganizowana przez stowarzyszenie KoLiber.

Od 7 do 15 maja 2007 list podpisało 2385 osób z Polski, Estonii, Łotwy, Litwy, Czech, Niemiec, Holandii, Rumunii, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

„Republika Estonii, zwana niekiedy ?małym krajem, któremu się udało?, jest dziś zagrożona imperialistycznymi ambicjami sąsiada, powracającego do niechlubnej tradycji Związku Sowieckiego. Władze Federacji Rosyjskiej tolerują nacjonalistyczne prowokacje wymierzone w obywateli Estonii, kwestionują suwerenność Republiki Estonii i dążą do jej izolacji na arenie międzynarodowej. Jako obywatele Wspólnoty Europejskiej wzywamy Pana do podjęcia działań, które powstrzymają Rosję przed dalszymi atakami na członka naszej Wspólnoty.” – czytamy w liście.

Od początku inicjatywę wspierał poseł do PE Konrad Szymański (PiS). Dziś przekazał on list wraz ze wszystkimi podpisami Przewodniczącemu Komisji Europejskiej.

Proszę nie pozwolić Rosji na dzielenie Państw Członkowskich. Równe prawa ekonomiczne i polityczne każdego z Państw Członkowskich należą do fundamentów naszej efektywności i rozwoju w przyszłości – czytamy w liście przewodnim Konrada Szymańskiego do Przewodniczącego Barroso.

Estonia to kraj, który warto naśladować. Natychmiast po rozpadzie Związku Sowieckiego jego władze dokonały szeregu odważnych reform, prowadzących do zmniejszenia ingerencji państwa w gospodarkę. W 1993 roku parlament przyjął prawo budżetowe zakazujące tworzenia deficytu, dzięki czemu rząd nie może wydawać pieniędzy bez pokrycia. Nasza akcja służy pomocy Estończykom w obronie suwerenności, ale także pokazaniu, że warto się uczyć od najlepszych, jak odbudowywać gospodarkę po latach komunizmu ? mówi Jan Bielicki z KoLibra, koordynujący kampanię.

Petycja pokazuje, że polityka Rosji wobec Estonii to sprawa żywa w europejskiej opinii publicznej. Pokazujemy jej obywatelski aspekt. Mam nadzieję, że w ten sposób dołożymy się do wzmocnienia pozycji UE przed szczytem UE-Rosja w Samarze – mówi Konrad Szymański, dolnośląski poseł PiS do Parlamentu Europejskiego

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl