images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Stowarzyszenie KoLiber wraz z innymi organizacjami studenckimi i akademickimi wystosowało list otwarty skierowany do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina oraz Rektorów Uczelni Wyższych, zrzeszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich przeciwko próbom ograniczania wolności słowa na uniwersytetach w związku z ofensywą środowisk lewicowych wymierzonej przeciwko wykładom Pani Rebecci Kiessling – amerykańskiej prawnik, mówcy pro-life oraz prezesa organizacji „Save the 1”.

Pani Rebecca Kiessling jest osobą poczętą w wyniku zgwałcenia i została ocalona dzięki zakazowi aborcji. W swoich wystąpieniach ma poruszyć kwestie prawa każdego człowieka do życia oraz jednakowej godności osoby bez względu na okoliczności poczęcia.

Jako przedstawiciele organizacji studenckich i akademickich sprzeciwiamy się ograniczeniu wolności słowa przez grupy, które samemu bez przeszkód korzystają z przestrzeni wolności, którą jest uniwersytet, a odmawiają tego prawa innym działającym legalnie organizacjom. Stoimy na stanowisku, że Uniwersytety powinny dawać możliwość swobodnej dyskusji każdemu, nie zaś wybranym organizacjom, czy też poglądom. Zwłaszcza, iż historycznie Uniwersytety były zawsze miejscem swobodnego głoszenia poglądów, nawet tych bardzo kontrowersyjnych.

Wierzymy, że w zaistniałej sytuacji Rektorzy Uczelni Wyższych nie ulegną naciskom środowisk próbujących tłumić wolność akademickiej dyskusji i umożliwią przeprowadzenie spotkań z Panią Rebeccą Kiessling na polskich Uniwersytetach.

Oprócz Stowarzyszenia KoLiber list został podpisany przez Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczpospolitej, Fundację Polska Jutra, Fundację Inicjatyw Młodzieżowych, Fundację Służba Niepodległej oraz Fundację Rozwoju Polski.

Tak zaistniałą sytuację komentuje koordynator projektu „KoLiber dla Życia”, Emil Berebecki:

„Dziwnych czasów dożyliśmy, w których to grupy tak mocno domagające się tolerancji i wolności słowa, tę wolność słowa i tolerancję ograniczają. Chodzi oczywiście o ostatnie próby ograniczenia wolności słowa przez organizacje lewicowe, które wyrażają się w blokowaniu wykładów na uniwersytetach w całej Polsce organizowanych przez  Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z panią Rebecą Kiessling oraz szkalowaniu osoby pani Kiessling. To wszystko pokazuje tylko, że wszelkie tematy związane z problematyką szeroko pojętej ochrony życia są w naszym kraju zwalczane wszelkimi sposobami przez lewicę. Jako członek Stowarzyszenia KoLiber, któremu kwestie wolności słowa oraz ochrony życia są niezwykle bliskie, nie mogę godzić się na taki stan rzeczy. Dlatego będę wspierał wszelkie inicjatywy, których celem będzie zmiana tego trendu.”

List otwarty przedstawicieli ogólnopolskich organizacji studenckich i akademickich przeciwko próbom ograniczania wolności słowa:

17349316_771573079662943_94686916_o
17342325_771573072996277_1301101622_o

Fot: pch24.pl 

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found