images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Zachęcamy do lektury listu otwartego jaki wystosował Prezes Stowarzyszenia KoLiber Seweryn Szwarocki do Prokuratora Generalnego pana Andrzeja Seremeta

 

LIST OTWARTY DO PROKURATORA GENERALNEGO

PANA ANDRZEJA SEREMETA

 

         Szanowny Panie Prokuratorze,

Minęło zaledwie kilka miesięcy od naszej ostatniej korespondencji w której doceniałem Pańską przełomową instrukcję dotyczącą zabijania karpi, a znów Pańska niebywała aktywność zmusza mnie do wystosowania listu z wyrazami uznania.

Nie można bowiem przejść obojętnie obok Pańskiej wspaniałomyślnej propozycji przedstawionej w liście do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina, w którym postuluje Pan, aby za przestępstwo uznawać kradzież lub zniszczenie mienia powyżej 1 tyś zł, a nie jak do tej pory – 250 zł.

Jak muszą czuć się dziś ci, którzy podśmiewali się, gdy zapowiadał Pan bezpardonową walkę z przestępczością? Nie trzeba bowiem nikomu tłumaczyć, że gdy Pańska propozycja wejdzie w życie – ilość przestępstw radykalnie spadnie, a statystyki organów ścigania poprawią się.

Na uznanie zasługuje również Pańskie wyczucie realiów ekonomicznych. W sytuacji bowiem gdy w szybkim tempie rosną ceny, a dobrej klasy telefon komórkowy to koszt kilkuset złotych, limit 250 zł wydaje się być anachroniczny i uderza w niemałą społeczność drobnych przestępców, którzy przecież też chcą pracować.

Oczekuję, że nie ustanie Pan w swoich wysiłkach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w naszym kraju i że za tą propozycją pójdą kolejne: na przykład podniesienia dopuszczalnego poziomu alkoholu we krwi z 0,2 do 1 promila co znacząco zmniejszyłoby ilość pijanych kierowców na drogach czy też  zakwalifikowanie produkcji banknotów do ludowej działalności artystycznej, co praktycznie wyeliminowałoby zjawisko fałszowania pieniędzy.

 

z wyrazami szacunku

 

Seweryn Szwarocki

Prezes Stowarzyszenia KoLiber

 

List w formacie pdf: http://www.koliber.org/images/documents/list%20do%20prokuratora%20seremeta.pdf

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl