images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

LIST OTWARTY PREZESA STOWARZYSZENIA KOLIBER DO PREZYDENT M.ST. WARSZAWY PANI HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ

Szanowna Pani Prezydent,

Ze strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dowiadujemy się, że: „W polityce zagranicznej Polska kieruje się zasadą partnerstwa”. Jak się okazuje hasło to jest dewizą nie tylko rządu ale i władz m.st. Warszawy, bowiem w pełni oddaje troskę i starania Pani Prezydent o to, by działaniom podejmowanym przez jedną stronę odpowiadały adekwatne reakcje drugiego partnera.

Najlepszym tego dowodem są Pani decyzje z ostatnich miesięcy. Po tym jak dowiedzieliśmy się, że Rosjanie z własnej inicjatywy i za własne pieniądze dokładnie umyli i wypolerowali wrak prezydenckiego samolotu Tu-154M, odpowiedź władz Warszawy była natychmiastowa i niezwykle symetryczna. W podzięce za ten nieoczekiwany gest Federacji Rosyjskiej za miejskie pieniądze dokładnie umyte i wypolerowane zostały figury pomnika Braterstwa Broni w Warszawie, który wieńczy napis „Chwała bohaterom Armii Radzieckiej”.

Decyzja ta jest warta uznania nie tylko ze względu na zachowanie uderzającej symetrii i partnerstwa w stosunkach polsko-rosyjskich, ale zbiegając się z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego ma jeszcze jeden wymiar. Przecież gdyby nie bierna postawa żołnierzy radzieckich, którzy na polecenie Stalina przypatrywali się powstańczym walkom z drugiego brzegu Wisły, nie mielibyśmy prawdopodobnie takich pięknych powstańczych tradycji, nie moglibyśmy się szczycić odbudową doszczętnie zniszczonej w czasie powstania stolicy, nie byłoby Muzeum Powstania Warszawskiego, minuty ciszy, pięknych obchodów na kopcu ani tego wymownego znaku patriotyzmu i oddania w postaci dwustu tysięcy ofiar. To wszystko sprawia, że zasadność Pani decyzji o ponownym uhonorowaniu naszej bratniej radzieckiej armii nie powinna chyba budzić u nikogo żadnych wątpliwości..

Na zakończenie mego listu zwracam się z uprzejmą prośbą o to, by w kierowaniu się zasadami partnerstwa i symetrii w stosunkach polsko-rosyjskich pozostała Pani Prezydent konsekwentna i niezwłocznie po przekazaniu umytego wraku Tupolewa stronie polskiej, zwróciła Pani umyty i wypolerowany pomnik „Czterech Śpiących” Federacji Rosyjskiej.

z wyrazami szacunku,

Prezes Stowarzyszenia KoLiber

Seweryn Szwarocki

__

W następstwie powyższego listu Stowarzyszenie KoLiber rozpoczyna tworzenie Komitetu Inicjatywy GOŃ Z POMNIKA BOLSZEWIKA w celu wystąpienia z inicjatywa podjęcia przez Radę m.st. Warszawy uchwały w sprawie podarowania Pomnika Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni Ambasadzie Federacji Rosyjskiej.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found