images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

LIST OTWARTY DO PEŁNOMOCNIKA RZĄDU
DS. RÓWNEGO TRAKTOWANIA
PANI AGNIESZKI KOZŁOWSKIEJ-RAJEWICZ

Szanowna Pani Ministro,

Od czasu naszej rozmowy w telewizji „Superstacja”, podczas której wskazywała Pani na fakt, że obraźliwe zapisy w podręcznikach szkolnych, takie jak „Ala ma kota”, mogą tworzyć i utrwalać krzywdzące dla kobiet stereotypy, z wielką uwagą śledzę Pani działalność i zaangażowanie na rzecz równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji.

Ubolewam, że w trakcie programu pozwoliłem sobie wyrazić opinię jakoby urząd, którym Pani Ministra kieruje, był zupełnie niepotrzebny. Wynikało to po prostu z niewiedzy i nieznajomości problemów, którym stawia Pani czoła.

Wystarczy choćby zapoznać się z opisaną na stronach urzędu**  interwencją Pani Ministry w sprawie ograniczenia mężczyznom dostępu do strefy saun „Świątynie Relaksu”, jakie wprowadziła spółka Termy Maltańskie w Poznaniu, aby przekonać się, że podejmuje Pani w swojej pracy tematy społecznie ważne i potrzebne. Gdyby nie urząd Pełnomocnika ds. Równego Traktowania prawdopodobnie do dziś mielibyśmy do czynienia ze skandaliczną sytuacją, w której to w środy z saun mogły korzystać wyłącznie kobiety. Jednak dzięki Pani rewolucyjnej czujności i zaangażowaniu, Termy Maltańskie zweryfikowały swoją ofertę i zadecydowały o wprowadzeniu analogicznej propozycji dla mężczyzn w poniedziałki. To się nazywa skuteczność działania i determinacja!

Mam nadzieję, że nie poprzestanie Pani na saunach i pod kątem dyskryminacji płciowej zweryfikuje również oferty salonów urody czy zakładów kosmetycznych. Nie można przecież pozwolić, aby zależność popytu i podaży lub mityczna niewidzialna ręka decydowały o ofercie rynkowej. Należy poddać ją przede wszystkim doktrynie równości i równouprawnienia.  

z wyrazami szacunku,

Prezes Stowarzyszenia KoLiber

Seweryn Szwarocki

__

** http://rownetraktowanie.gov.pl/interwencje/skargi-w-sprawie-ograniczenia-mezczyznom-dostepu-do-strefy-saun

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found