images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Radni Warszawy dostaną laptopy, komórki i rzecznika

Zwolennicy mówią, że mamy już XXI wiek i czas usprawnić pracę radnych. Przeciwnicy pytają, czy nie ma pilniejszych potrzeb w mieście, zwłaszcza że większość członków rady ma własne komórki i komputery.

W związku z powyższym Oddział Warszawski wystosował list do Radnych Miasta stołecznego Warszawy.

Radni Warszawy dostaną laptopy, komórki i rzecznika
2007-02-01
Zwolennicy mówią, że mamy już XXI wiek i czas usprawnić pracę radnych. Przeciwnicy pytają, czy nie ma pilniejszych potrzeb w mieście, zwłaszcza że większość członków rady ma własne komórki i komputery.

W związku z powyższym Oddział Warszawski wystosował list do Radnych Miasta stołecznego Warszawy.

Warszawa, 2 lutego 2007 r.

List otwarty do radnych warszawskich

Warszawski Oddział Stowarzyszenia Koliber apeluje do warszawskich radnych o porzucenie pomysłu zakupu za pieniądze z budżetu Warszawy telefonów komórkowych i laptopów dla członków prezydium Rady Miasta i szefów klubów radnych. Zwracamy się również do Pani Prezydent Gronkiewicz-Waltz o wycofanie się z poparcia dla tego szkodliwego i nieprzemyślanego pomysłu.

Podkreślamy fakt, że sprawowanie mandatu radnego to przede wszystkim służba lokalnej społeczności (w tym przypadku mieszkańcom Warszawy) a nie wykorzystywanie swego stanowiska dla zaspokajania kosztownych zachcianek za pieniądze podatników. Radni otrzymują wystarczające środki finansowe pozwalające im w pełni zapewnić sobie wszelkie niezbędne narzędzia pracy, zaś domaganie się zakupu dodatkowego sprzętu telekomunikacyjnego i elektronicznego zakrawa w tej sytuacji na absurd. Przy braku stanowczego potępienia i napiętnowania takich inicjatyw w niedalekiej przyszłości może dojść do żądania przez radnych zakupu im z publicznej kasy garniturów lub kosmetyków, które wszak również wydają się być niezbędne do uczestnictwa w pracach instytucji publicznych.

Poważnie zaniepokojeni obawami warszawskich radnych o niedostosowaniu zasad pracy Rady do standardów właściwych realiom XXI wieku proponujemy zapewnienie internetowych transmisji posiedzeń tej szacownej instytucji, co z pewnością przybliżyłoby ją do zwykłych ludzi, pozwoliłoby lepiej poznać jej prace i ? jak mamy nadzieję ? uniknąć podejmowania przez samorządowców inicjatyw szkodliwych z punktu widzenia interesu publicznego choć ? być może ? dla nich samych bardzo dogodnych. Pragniemy równocześnie rozwiać ewentualne wątpliwości i zapewnić radnych, że realizacja takiego projektu spotkałaby się zapewne z dużo życzliwszym odbiorem społecznym niż fundowanie sobie ze stołecznego budżetu zakupu kosztownych gadżetów.

Obserwując rozliczne trudności napotykane przez warszawskich radnych i urzędników w zakresie rozwiązywania przez nich spraw istotnych dla nas wszystkich, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Koliber przekazuje również do dyspozycji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy grę strategiczno-ekonomiczną SimCity 3000. Liczymy na zaspokojenie w ten sposób fascynacji stołecznych samorządowców nowinkami technicznymi i mamy nadzieję, że uda się dzięki naszemu prezentowi dać im szansę doskonalenia swych umiejętności w dziedzinie sprawnego i efektywnego zarządzania wielką metropolią oraz dobrej, choć równocześnie intelektualnie wartościowej zabawy. Wierzymy przy tym w poczucie umiaru warszawskich radnych i niedopuszczamy myśli, że nadmierne zainteresowanie przekazaną grą mogłoby im zastąpić codzienną żmudną pracę.

Ronald Lasecki
rzecznik prasowy Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found