BANNER REKLAMOWY

images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Jesień w oddziale kutnowskim była bardzo pracowita. KoLibranci z Kutna gościli w ostatnich miesiącach Grzegorza Sowę i Rafała Ziemkiewicza, a także zorganizowali projekcję filmu October Baby. Zachęcamy do przeczytania relacji z tych wydarzeń!

 

Don Kichot walczący z ZUS

 W poniedziałek 10 września 2012 roku na zaproszenie Oddziału Kutnowskiego Stowarzyszenia KoLiber przebywał w Kutnie Grzegorz Sowa, lider inicjatywy Normalny Kraj. W bibliotece publicznej spotkał się z mieszkańcami miasta opowiadając o swojej walce z przymusem ubezpieczeń społecznych. Z początkiem 2012 roku Grzegorz Sowa, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego, przestał płacić składki w ZUS i rozpoczął sądową walkę o możliwość rezygnacji z ubezpieczania w ZUS. Gość starał się zaszczepić przybyłym słuchaczom swoją ponadprzeciętną energię i zapał do walki z monopolistą. Grzegorz Sowa udzielił również wywiadu Telewizji Kutno.

 

 „October Baby” również w Kutnie!

 W czwartkowy wieczór 29 listopada 2012 roku w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie odbył się pokaz filmu „October Baby” w ramach ogólnopolskiej trasy tego obrazu po Polsce. Z zaproszenia organizatorów, czyli kutnowskiego KoLibra, skorzystało około 80 osób, które obejrzały poruszającą historię dziewczyny urodzonej w wyniku nieudanej aborcji. Słowo wstępne wygłosił Prezes Oddziału Kutnowskiego Stowarzyszenia KoLiber Marcin Motylewski.

 

 Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem

 W poniedziałek 3 grudnia gościł w Kutnie Rafał Ziemkiewicz. Organizatorem spotkania autorskiego z okazji wydania jego najnowszej książki „Myśli nowoczesnego endeka” była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie. Spotkanie z Członkiem Honorowym Stowarzyszenia KoLiber poprowadził redaktor naczelny Telewizji Kutno i członek kutnowskiego KoLibra Tomasz Rzymkowski, co pozwoliło zasygnalizować obecność naszego Stowarzyszenia oddziałowym roll-upem. Uczestników spotkania bardziej od samej książki ciekawiły diagnozy gościa na temat sytuacji politycznej w Polsce oraz kulisy odejścia z „Uważam Rze” jego dziennikarzy. Ziemkiewicz przedstawił własną ocenę wydarzeń i zamierzenia grupy tworzącej do niedawna zespół najpoczytniejszego tygodnika opinii. Po spotkaniu z mieszkańcami publicysta rozdawał autografy, potem udzielił wywiadu Telewizji Kutno, a następnie udał się na spotkanie z członkami Oddziału Kutnowskiego KoLibra do hotelu „Dworek”, gdzie nocował przed dalszą podróżą na Pomorze.

 

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found