images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Jesień w oddziale kutnowskim była bardzo pracowita. KoLibranci z Kutna gościli w ostatnich miesiącach Grzegorza Sowę i Rafała Ziemkiewicza, a także zorganizowali projekcję filmu October Baby. Zachęcamy do przeczytania relacji z tych wydarzeń!

 

Don Kichot walczący z ZUS

 W poniedziałek 10 września 2012 roku na zaproszenie Oddziału Kutnowskiego Stowarzyszenia KoLiber przebywał w Kutnie Grzegorz Sowa, lider inicjatywy Normalny Kraj. W bibliotece publicznej spotkał się z mieszkańcami miasta opowiadając o swojej walce z przymusem ubezpieczeń społecznych. Z początkiem 2012 roku Grzegorz Sowa, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego, przestał płacić składki w ZUS i rozpoczął sądową walkę o możliwość rezygnacji z ubezpieczania w ZUS. Gość starał się zaszczepić przybyłym słuchaczom swoją ponadprzeciętną energię i zapał do walki z monopolistą. Grzegorz Sowa udzielił również wywiadu Telewizji Kutno.

 

 „October Baby” również w Kutnie!

 W czwartkowy wieczór 29 listopada 2012 roku w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie odbył się pokaz filmu „October Baby” w ramach ogólnopolskiej trasy tego obrazu po Polsce. Z zaproszenia organizatorów, czyli kutnowskiego KoLibra, skorzystało około 80 osób, które obejrzały poruszającą historię dziewczyny urodzonej w wyniku nieudanej aborcji. Słowo wstępne wygłosił Prezes Oddziału Kutnowskiego Stowarzyszenia KoLiber Marcin Motylewski.

 

 Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem

 W poniedziałek 3 grudnia gościł w Kutnie Rafał Ziemkiewicz. Organizatorem spotkania autorskiego z okazji wydania jego najnowszej książki „Myśli nowoczesnego endeka” była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie. Spotkanie z Członkiem Honorowym Stowarzyszenia KoLiber poprowadził redaktor naczelny Telewizji Kutno i członek kutnowskiego KoLibra Tomasz Rzymkowski, co pozwoliło zasygnalizować obecność naszego Stowarzyszenia oddziałowym roll-upem. Uczestników spotkania bardziej od samej książki ciekawiły diagnozy gościa na temat sytuacji politycznej w Polsce oraz kulisy odejścia z „Uważam Rze” jego dziennikarzy. Ziemkiewicz przedstawił własną ocenę wydarzeń i zamierzenia grupy tworzącej do niedawna zespół najpoczytniejszego tygodnika opinii. Po spotkaniu z mieszkańcami publicysta rozdawał autografy, potem udzielił wywiadu Telewizji Kutno, a następnie udał się na spotkanie z członkami Oddziału Kutnowskiego KoLibra do hotelu „Dworek”, gdzie nocował przed dalszą podróżą na Pomorze.

 

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found