images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Oddział Krakowski Stowarzyszenia KoLiber zachęca do udziału w akcji obywatelskiego sprzeciwu wobec organizacji Festiwalu Kultura Dla Tolerancji. Uważamy, że obywatele nie muszą być zmuszani do akceptacji zjawisk i poglądów, które mogą być dla nich gorszące, a które atakują podstawy cywilizacji łacińskiej. Poniżej zamieszczamy petycję wraz z informacją gdzie można składać podpisy (kliknij <a href="http://www.koliber.org/?action=ArticleDisplayNews&data

=5209″>pokaż…):

Oddział Krakowski Stowarzyszenia KoLiber zachęca do udziału w akcji obywatelskiego sprzeciwu wobec organizacji Festiwalu Kultura Dla Tolerancji. Uważamy, że obywatele nie muszą być zmuszani do akceptacji zjawisk i poglądów, które mogą być dla nich gorszące, a które atakują podstawy cywilizacji łacińskiej. Poniżej zamieszczamy petycję wraz z informacją gdzie można składać podpisy:

OŚWIADCZENIE
Z niepokojem przyjmujemy fakt organizacji kolejnego tzw. Festiwalu Kultura dla Tolerancji, przeprowadzanego przez organizacje aktywistów homoseksualnych i lewicowych.
Narusza on niepisaną zasadę, jaką podziela zdecydowana większość Polaków, że sprawy intymne są to kwestie, o których wiedzieć powinny jedynie te osoby, których one dotyczą. Za zupełnie niewłaściwe uważamy podnoszenie ich do rangi kategorii kulturowej, bądź domaganie się z tego powodu przebudowy prawa. Jest to tym bardziej niepokojące, gdy dotyczy zachowań niezgodnych z naturą. Odnosząc się do nazwy – Kultura dla Tolerancji, pragniemy przypomnieć, że to właśnie w Krakowie przed kilkuset laty wybitni profesorowie naszego Uniwersytetu Stanisław ze Skarbimierza i Paweł Włodkowic położyli podwaliny pod nowoczesne rozumienie pojęcia tolerancji. Mówi ono, że tolerowanie nie oznacza wcale przyzwalanie na zło. Warto przypomnieć też słowa Mikołaja Gómeza Dávili, że „tolerować nie znaczy zapominać, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje”. Obawiamy się, że radykalne eksponowanie przez homoseksualistów swoich upodobań z czasem może przynieść skutek odwrotny, niszcząc tę tolerancję, którą obecnie się cieszą.

Niepokoi nas możliwość przyzwolenia na „Marsz dla Tolerancji” ze strony władz miejskich Krakowa. Miasto, które odwołuje się do dziedzictwa papieskiego, nie powinno probować propagowania postaw radykalnie niezgodnych z nauczaniem Jana Pawła II.

Pragniemy się również zwrócić do Jego Eminencji ks. kardynała Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, z prośbą o zabranie głosu w tej bulwersującej sprawie.

Podpisy pod tym oświadczeniem zbierane są do wtorku(22 kwietnia) do godz. 11.00 w Still-Barze ul. Gołębia 8 w Krakowie. Zostanie ono(wraz z podpisami) dołączone do wniosku skierowanego na ręce Prezydenta Miasta Krakowa o wydanie zakazu dla tego „Marszu”.

Zobacz także: news na prawica.net

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found