images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

 Stowarzyszenie KoLiber zaprasza we wtorek 5 lutego o godzinie 18:00 do krakowskiego hotelu Miodosytnia, gdzie odbędzie się spotkanie z Romanem Graczykiem w ramach akcji „KoLiber Historia”. Tematem spotkania będzie lustracja w III RP – czyli rozliczenie, którego tak naprawdę nigdy nie było.

Dziennikarz i publicysta Roman Graczyk kilka lat temu podjął się benedyktyńskiej pracy przeglądania teczek IPN, by możliwie jak najrzetelniej zbadać relacje środowiska „Tygodnika Powszechnego” ze Służbą Bezpieczeństwa. Jego książka „Cena przetrwania. SB wobec Tygodnika Powszechnego” była i jest do dzisiaj ostro atakowana przez przeciwników lustracji. Wytoczono mu sądowy proces, który szczęśliwie udało mu się wygrać. Wyrok nie jest jednak prawomocny, a więc nie kończy on tej sądowej batalii o historię.


Stowarzyszenie KoLiber poprosiło Romana Graczyka, by, w oparciu o swoje doświadczenia, pomógł zrozumieć szerszej publiczności to, czym jest lustracja, dlaczego jest tak ważna i czemu III RP nigdy nie zdecydowała się rozliczyć z agenturalną przeszłością niemałej części jej dzisiejszych elit.

Spotkaniem „Rozliczenie, którego nie było. Lustracja w III RP” Roman Graczyk otworzy też cykl „KoLiber Historia”, w ramach którego Stowarzyszenie KoLiber chce podjąć pracę, na miarę swoich możliwości, nad budowaniem świadomości historycznej Polaków.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!


Hotel Miodosytnia – Sala konferencyjna
Kraków, ul. Wawrzyńca 6
5 lutego (wtorek), godz. 18:00

Patroni medialni:
Stowarzyszenie Solidarni 2010
Myśl24.pl
Kraków Niezależny

Zachęcamy także do dołączania do wydarzenia na Facebooku!

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found