images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W czwartek 15 kwietnia odbyła się kolejna dyskusja w programie Radia Kraków „Radioaktywni”. Tematem dyskusji, w nawiązaniu do wydarzeń pod Smoleńskiem, miała być kwestia mitu narodowego. Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń (w tym reprezentanci Kolibra) zastanawiali się również nad konsekwencjami katastrofy dla polskiego życia publicznego.

    W czwartek 15 kwietnia odbyła się kolejna dyskusja w programie Radia Kraków "Radioaktywni". Tematem dyskusji, w nawiązaniu do wydarzeń pod Smoleńskiem, miała być kwestia mitu narodowego. Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń (w tym reprezentanci Kolibra) zastanawiali się również nad konsekwencjami katastrofy dla polskiego życia publicznego.

   Jednakże dość szybko, głównie za sprawą UPR, dyskusja została skierowana na kwestie równości obywateli wobec prawa (ale też równości w obliczu śmierci) – szczególne kontrowersje wywołała kwestia rent przeznaczonych dla rodzin ofiar tragicznych wydarzeń. Część uczestników stanęła na stanowisku, aby nie nadawać przesadnej rangi katastrofie z 10 kwietnia. Z kolei zdaniem prezesa krakowskiego KoLibra, Bartosza Wilka nie należy bagatelizować wydarzeń pod Smoleńskiem, a ich konsekwencje – choć w tej chwili są trudne do przewidzenia – mogą mieć istotne skutki dla Polski. Kiedy emocje nieco opadły poruszony został również temat mitu narodowego, jednakże nikt z debatujących nie pokusił się o jednoznaczne stwierdzenie, czy jesteśmy właśnie świadkami powstawania kolejnego takiego fenomenu.

    W czasie całego spotkania w Studiu im. Romany Bobrowskiej doszło do kilku drobnych spięć; o uszanowanie żałoby narodowej apelowali kilkukrotnie przedstawiciele PiS. Wydaje się jednak, że czas żałoby narodowej zadziałał tonująco na emocje polityczne wszystkich obecnych.

 Maciej Chrzanowski

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

  • image not found
  • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
    Wolności - Centrum Rozwoju
    Społeczenstwa Obywatelskiego
    ze środkow Programu Rozwoju
    Organizacji Obywatelskich
    na lata 2018 - 2030

  • image not found