images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

23 marca rusza polska trasa amerykańskiego filmu i projektu „The Human Experience” zrealizowanego przez katolickie Grassroots Films. Decyzją Prezesa Stowarzyszenie KoLiber objęło patronat nad polską trasą filmu „The Human Experience”

Celem naszej trasy jest przypomnienie, że rodzina i życie to dar, i nie wolno Europie tego niszczyć! – mówią twórcy.

Twórcy tego wyjątkowo pięknego, nagrodzonego prawie 30 razy (!) dokumentu o podróży do „głębi człowieczeństwa” postanowili przypomnieć „o fundamentalnych wartościach w bytowaniu każdego człowieka”, a także o tym jak osiągać skutecznie „życiowe szczyty i cele”.

– Dziś jesteśmy nieustannie „bombardowani” reklamami, sloganami mówiącymi nam, o tym jak powinniśmy wyglądać, co powinniśmy nosić, jak powinniśmy się zachować. Najwyższy czas by dać sobie chwilę przerwy, zatrzymać się i przyjrzeć się sobie – zadając dwa podstawowe pytania: kim naprawdę jesteśmy i co dla nas w życiu jest najważniejsze? – mówią twórcy filmu.

Powstało dzieło znakomite, które poruszyło już serca i umysły ludzi na całym świecie. – Bez względu na to jakie mieli przekonania, jakiego byli koloru skóry, zawodu i w co wierzyli, na nowo uświadomili sobie, że życie to niesamowity dar i nie ma w nim rzeczy niemożliwych.

Inicjatorzy Grassroots Films przyznają, że jako katolicka wytwórnia filmowa chcą „przypomnieć Europie o Jej DUCHU i wartościach, nie tylko poprzez nasz film ale i spotkania, które poprowadzimy Celem naszej trasy jest przypomnienie, że rodzina i życie to dar, i nie wolno Europie tego niszczyć!.”
 
Film „The Human Experience” to historia grupy przyjaciół, udających się w podróż po świecie, która na zawsze już odmieni ich życie:

Młodzi bohaterowie (Jeff i Michael) rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące każdego z nas: „Po co żyję?, Kim jest człowiek?” Wyruszają najpierw do środowisk bezdomnych w Nowym Jorku, gdzie zamieszkują z nimi w slumsach. Podczas wielu godzin rozmów i wspólnie spędzonych dni na nowojorskich ulicach, doznają ciepła i życzliwości od ludzi, dla których właśnie ulica jest jedynym domem.

Po tych doświadczeniach udają się do Peru, spotykając miejscową ludność. Wreszcie trafiają do Ghany, gdzie pracując z chorymi na AIDS jak i z dziećmi ulicy, doświadczają „czegoś niespotykanego”.

Ich życiowa wyprawa, spotkania z ludźmi, wymiana doświadczeń lecz przede wszystkim podróż do własnego wnętrza powoduje, iż film porusza serca i umysły tysięcy widzów na całym świecie. Co więcej pokazuje, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Bo, jak podkreślają twórcy,”z odrobiną wiary w siebie i w innych ludzi możemy pokonać wszelkie losowe przeciwności i problemy”.

Film został obsypany 27 nagrodami. Otrzymał m.in pierwszą nagrodę (2009) na międzynarodowym festiwalu  im. Jana Pawła II na Florydzie, zwyciężył i otrzymał nagrody na najlepszy film dokumentalny  także na festiwalach w Nowym Jorku, Atlancie, Long Island, Los Angeles, Maui, Toronto, w Rzymie, Hoboken, Tel Aviv i wielu innych.

„The Human Experience” wyświetlany był już 155 razy w 94 miastach Ameryki i Europy..  

Podczas tegorocznej trasy, pierwszy raz w Polsce będzie Charles Kinnane. To on po zamachach na World Trade Center w 2001 założył katolickie Grassroots Films, zmontował i nakręcił „The Human Experience”. Patronat nad pokazami objął m.in. Gość Niedzielny i Stowarzyszenie KoLiber.

   THE HUMAN EXPERIENCE w POLSCE:
 • 23 marca 2012 – Białystok, kino Ton, godzina 20:15
 • 24 marca 2012 – Warszawa – Soli Deo i Wyższa Szkoła Przymierza Rodzin
 • 25 marca 2012 – Łódź
 • 26 marca 2012 – Jelenia Góra – pokaz dla ludzi gór, Cieplice ul. PCK 23, parafia Matki Bozej Milosierdzia,
 • 27 marca 2012 – Gorzów Wielkopolski
 • 28 marca 2012 – Poznań – ul. Przybyszewskiego Centrum Kongresowe Uniwersytetu Medycznego, godzina 19:00, Cegiełki na pokaz: CAFE MISJA, ul. Gołębia 1, Poznań
 • 29 marca 2012 – Bydgoszcz – Miejski Ośrodek Kultury, ul. Marcinkowskiego, godzina 20:00.
 • 30 marca 2012 – Opole – Jezuici – Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego XAVERIANUM
 • 31 marca 2012 – Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury, godzina 18:00

Zobacz również:

Polska trasa The Human Experience: http://www.facebook.com/events/235275949889086/
Strona projektu: www.thehumanexperience.pl

Tekst artykułu pochodzi z portalu: http://kultura.wiara.pl/doc/1094816.The-Human-Experience-kim-jestesmy

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found