images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Najaktywniejsza działaczka bydgoskiego KoLibra Marta Nowicka zdecydowała się na start w nadchodzących wyborach parlamentarnych. O jej decyzji, planach na przyszłość i ambicjach rozmawiał Michał Dworski.

 

Michał Dworski- Dlaczego zdecydowałaś się na start w nadchodzących wyborach parlamentarnych?

Marta Nowicka- Powodów jest kilka. Przede wszystkim chcę pomóc szerzyć, tu lokalnie, na terenie Bydgoszczy i okolic, idee konserwatywno-liberalne. Chcę się przekonać także, jak taka kampania wyborcza wygląda od tej przysłowiowej kuchni. Zdobyć umiejętności i doświadczenie, które przydadzą mi się np. w kolejnych wyborach. Kampania wyborcza jest do tego wspaniałą okazją.

MD- Co skłoniło ciebie do startu z list Nowej Prawicy JKM ?

MN- Program tej partii jest najbardziej zgodny z moimi poglądami. Bliskie są mi takie wartości jak wolność gospodarcza, rządy prawa, poszanowanie i ochrona własności, odpowiedzialność za własny los. Nowa Prawica to, w przeciwieństwie do partii sejmowych, partia ludzi ideowych. To środowisko ludzi z jednej strony doświadczonych weteranów, od lat stojących przy swoich wartościach, a z drugiej strony ludzi młodych, może nieco mniej doświadczonych, ale bardzo aktywnych. Chcę wziąć w tym udział!

MD- Co będziesz chciała osiągnąć w sejmie?  Na czym się skupisz jako parlamentarzysta?

MN- Przede wszystkim skupię się na polskiej przedsiębiorczości, a raczej będę namawiać innych parlamentarzystów, by wreszcie przestali się na niej skupiać. By pozwolili Polakom działać, by przestali im przeszkadzać, by przestali ich ograniczać stosami ustaw czy urzędniczych dyrektyw. Będę dążyć do wprowadzenia taniego i prostego systemu podatkowego, bowiem właśnie taki system zwiększa motywację do podejmowania pracy i działalności gospodarczej przez obywateli, co z kolei przyczynia się do wzrostu wpływów budżetowych. Niezbędne są też cięcia wydatków rządowych i wprowadzenie zakazu tworzenia deficytu budżetowego. Nie zostawiajmy naszym młodym obywatelom długów. Będę dążyć do zagwarantowania każdemu, nie tylko wolności gospodarczej, ale także osobistej, mając na uwadze to, że wraz z wolnością musi iść odpowiedzialność za własne czyny.

MD- Co zyska twój region na wyborze Ciebie do Sejmu RP ?

MN- Mam nadzieję, że dzięki mojej obecności w parlamencie, nasz region przestanie być wreszcie traktowany po macoszemu, chociażby w kontekście infrastruktury. Chcę też zachęcić młodych ludzi z naszych okolic do prezentowania swoich poglądów, pomysłów, idei, do działania! Poza tym bydgoski KoLiber zyska sławę (śmiech).

MD- Czy będziesz realizowała idee konserwatywno-liberalne w sejmie?

MN- Oczywiście! Po to właśnie to wszystko robię, by promować i realizować idee ko-lib. Warto walczyć o Wolność!

 

Marta Nowicka– Idealistka, ceniąca odwagę, kreatywność, pracowitość. Zwolenniczka państwa minimum. Bliskie są jej takie wartości jak ochrona własności, rządy prawa, wolność gospodarcza, odpowiedzialność za własny los, silne i bezpieczne państwo. Studiuje na kierunku lekarskim. Interesuje się medycyną estetyczną, ginekologią i położnictwem, oraz neurologią. W zarządzie bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia Koliber pełni odpowiedzialną funkcję skarbnika. Działa, by szerzyć idee konserwatywno-liberalne przede wszystkim lokalnie, na terenie Bydgoszczy i okolic. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze. Koordynator powiatowy Nowej Prawicy.

Nasza kandydatka startuje z okręgu nr 4 z listy nr 9 (Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke) z pozycji nr 7.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found