images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Trzy dni projekcji, sześć pokazów, ponad pół tysiąca oglądających. W ramach ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia KoLiber „KoLiber dla Życia” w dniach 14-16 grudnia w Kaliszu, Ostrowie i Opatówku miały miejsce pokazy filmu „October Baby” w reżyserii Andrew i Johna Erwinów.

 Scenariusz tej produkcji został zainspirowany prawdziwą historią Gianny Jessen, kobiety która przeżyła własną aborcję. To traumatyczne doświadczenie o którym dowiaduje się będąc u progu dorosłego życia wywiera wpływ na jej postawę wobec bliskich i otaczającego ją świata.
Film został ukończony ubiegłego roku, początkowo pokazywany tylko lokalnie, do kin w USA trafił 23 marca. Mimo, że rozpowszechniano go tylko w 390 kopiach, po pierwszym weekendzie znalazł się na 8. miejscu amerykańskiej listy najbardziej kasowych filmów. Jednocześnie „October Baby” pod względem przychodów liczonych na jedną kopię zajęło trzecie miejsce
Projekcje filmu odbyły się w Kaliszu (Dwukrotnie Centrum Józefologiczne, Kościół Garnizonowy, Parafia Miłosierdzia Bożego), Ostrowie (Dom Katechetyczny Kościoła św. Antoniego) i Opatówku (Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa). Łącznie na sześciu pokazach pojawiło się ponad pół tysiąca osób w różnym wieku.
Film został przyjęty z dużym entuzjazmem. „Dopiero po obejrzeniu tego filmu dostrzega się sens działań pro-life, każdy zastanowi się na tym jak cenne jest ludzkie życie i dlaczego każdy pojedynczy człowiek ma swoje miejsce w świecie. Twórcy pokazują, że poza aborcją jest alternatywa dla kobiet. Tak wiele małżeństw niemogących mieć własnych dzieci, z radością przygarnęłoby dzieci, które zostały porzucone.” – powiedział po pokazach Kamil Rybikowski, prezes kaliskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem w regionie objął dwutygodnik diecezji kaliskiej Opiekun i diecezjalne Radio Rodzina.

Autorem relacji jest członek oddziału Kalisz Piotr Błaszczyk.

Zachęcamy do zapoznania się z działaniami oddziału na stronie http://kalisz.koliber.org/ oraz na Facebooku.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found