images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Kalisz nie ma pomysłu ma bycie atrakcyjnym – to zdanie bardzo często przewijało się w wypowiedziach uczestników debaty „Jak zapobiec ucieczce młodych ludzi z Kalisza”, która została zorganizowana w miniony piątek przez członków kaliskiego oddziału KoLibra oraz Dawida Borowiaka, młodego kaliskiego aktywisty.

7 grudnia o godz. 18:00 w gościnnych progach kawiarni Cafe Calisia spotkali się licealiści, studenci, młodzi przedsiębiorcy i mieszkańcy Kalisza, by debatować o tym, jak zatrzymać w naszym mieście ludzi młodych. Dzięki gospodarzom lokalu uczestnicy mogli napić się kawy i herbaty, zaś dzięki członkom KoLibra – skonsumować drobny poczęstunek.

Debatę poprowadzili Kamil Rybikowski, prezes kaliskiego KoLibra oraz Dawid Borowiak. Na początku przytoczyli kilka ciekawych statystyk, m.in. ilość mieszkańców Kalisza w minionych latach, bezrobocie wśród młodych czy plusy i minusy Kalisza na tle miast o podobnej wielkości.

Powyższe dane stały się podstawą do dyskusji. Głos zabierali zarówno kaliszanie, jak i osoby, które do Kalisza trafiły z różnych zakątków Polski. „Trudno zakładać firmę w Kaliszu – dlatego przedsiębiorcy robią to w pobliskim Ostrowie Wlkp.”, „Kaliszem rządzą ludzie spoza Kalisza”, „W każdym z nas jest potencjał – trzeba tylko wiedzieć, co z nim zrobić.” – to tylko niektóre zdania, które padły w ciekawej, trwającej dwie godziny dyskusji, prowadzonej na wysokim poziomie, pełnej różnych punktów widzenia. Bowiem uczestnikami debaty byli poseł na sejm RP Adam Rogacki, ale i radny powiatu kaliskiego, wykładowca akademicki, przedsiębiorcy, studenci, licealiści…

Dzięki dyskusji wytworzyła się grupa ludzi, chcących zmienić Kalisz na lepsze. Po zakończeniu oficjalnej części debaty wielu uczestników zostało w lokalu, by porozmawiać o swoich pomysłach, poszukać partnerów do wcielenia w życie planów. Wymieniano się doświadczeniami, kontaktami, ale i uwagami dot. kształtu debaty. Pozwolą one ulepszyć kolejne debaty. Wrócimy do nich na pewno w nowym roku. Będą miały one już bardziej konkretny temat, co pozwoli nam wypracować konkretne wnioski.

Autorem relacji jest KoLega Mateusz Walczak, sekretarz kaliskiego oddziału KoLibra.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found