images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Przedstawiamy meldunek z działalności oddziału Kalisz, który jest najmłodszym z obecnie działających oddziałów KoLibra, gdyż powołany został w czerwcu tego roku. W połowie lipca odbyło się Walne Zebranie, które wybrało władze oddziału. Po krótkiej wakacyjnej przerwie kaliscy KoLibranci rozpoczęli aktywną działalność.

W poprzednim tygodniu, a dokładniej  6 września 2012 r. o godz. 19:00 w restauracji Texas odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie kaliskiego oddziału. – relacjonuje Mateusz Walczak, wiceprezes i jednocześnie sekretarz oddziału Kalisz – W trakcie spotkania dyskutowaliśmy nad jesiennymi planami naszych działań. Miło nam poinformować, że kaliski oddział KoLibra będzie partnerem IV Dni Nauki w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu „Copernicus Science”. Impreza ta odbędzie się w dniach 21-26 września, a w podczas niej będzie miał miejsce  organizowany przez nas wykład Mateusza Benedyka z Instytutu Misesa, który wygłosi prelekcję na temat „Pieniądz a kryzysy gospodarcze”. Oprócz tego w ramach dni członkowie oddziału Kalisz (Kamil Rybikowski, Justyna Tomczyk, Mateusz Walczak, Kamil Glapiński i Witold Stoch) przygotowują prelekcje „Stare idee na nowe czasy, czyli o konserwatywnym liberalizmie” – w której postaramy się przedstawić kolibrowe podejście do gospodarki, prawa, historii czy wartości chrześcijańskich. Prelekcja będzie wygłoszona dwukrotnie: we wtorek 25.09 o godz. 13:00 oraz w środę 26.09 o godz. 12:00. ”

Link do wydarzenia na facebooku można znaleźć tutaj

KoLega Mateusz opowiedział nam również o przebiegu Walnego Zebrania.

„16 lipca 2012 r. odbyło się pierwsze w historii oddziału Walne Zebranie kaliskiego KoLibra. Obrady rozpoczęły się o godzinie 19:00 w restauracji Texas w Kaliszu – tradycyjnym już miejscu wszystkich spotkań oddziału.

 Nie było niespodzianki i większością głosów wybrano prezesem Kamila Rybikowskiego, głównego inicjatora założenia kaliskiego oddziału oraz dotychczasowego p.o. prezesa. W skład zarządu oddziału weszli ponadto Mateusz Walczak – wiceprezes i sekretarz oraz Anna Brodziak – skarbnik, którą w sierpniu zastąpił Kamil Glapiński.

Dokonano również wyboru Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, której członkami zostali Justyna Tomczyk, Andrzej Sip oraz Piotr Błaszczyk. Na pierwszym posiedzeniu Komisji, które odbyło się zaraz po zakończeniu Walnego zebrania, wybrano przewodniczącego, którym został Andrzej Sip.

W trakcie Walnego Zebrania zaakceptowano nowy regulamin oddziału, dokonano podsumowania pierwszych akcji oddziału (czerwcowego LUKa oraz lipcowej sondy ulicznej ws. zmiany nazwy ul. Hanki Sawickiej), a także dyskutowano nad powakacyjnymi projektami, z jakimi planuje wystartować oddział. Po zakończeniu części formalnej wieczór wypełniły luźne dyskusje kaliskich KoLibrantów.”

Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć Koleżankom i KoLegom z Kalisza dużo zapału i sukcesów w promowaniu naszych idei!

Zachęcamy również do odwiedzania strony kaliskiego oddziału, gdzie na bieżąco pojawiają się informację na temat działalności oddziału www.kalisz.koliber.org

 

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found