images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

12 grudnia 2009 (sobota) członkowie oddziału warszawskiego Stowarzyszenia KoLiber wyrazili pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów swoje głębokie zaniepokojenie w związku z organizowaną w Kopenhadze konferencją klimatyczną. Była to odpowiedź na odbywającą się w tym miejscu manifestację tzw. środowisk ekologicznych, do których skierowaliśmy widniejące na transparencie hasło „Jest zimno. Idźcie do domu!”.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku z akcji.
Treść naszego oświadczenia można przeczytać klikając „czytaj dalej…”, natomiast zdjęcia z akcji znajdują się w galerii oddziałowej.

Stowarzyszenie KoLiber pragnie wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie w związku z organizowaną w Kopenhadze konferencją klimatyczną. Dbanie o środowisko naturalne jak również edukacja w zakresie segregacji odpadów i oszczędzania energii jest niezwykle istotna. Jednakże musimy wyrazić stanowczy przeciw wobec postulatów środowisk ekologicznych. Naszym zdaniem wprowadzenie dodatkowych podatków na energię pozyskiwaną z paliw kopalnych czy też zmuszanie firm do przejścia na czystsze i zarazem zdecydowanie droższe metody produkcji byłoby zbyt dużym obciążeniem dla borykającej się z trudnościami współczesnej gospodarki. Mamy też poważne wątpliwości, czy te działania miałyby chociażby najmniejszy wpływ na klimat.

Jednocześnie, Stowarzyszenie KoLiber chciałoby wyrazić pewne zażenowanie brakiem poważnej publicznej debaty na temat istnienia wpływu działalności ludzi na zmiany klimatyczne.

Stowarzyszenie KoLiber to istniejąca od 2001 roku organizacja, skupiająca ludzi o poglądach konserwatywnych i wolnorynkowych. Liczy ok. 300 członków, skupionych w kilkunastu oddziałach w Polsce. W przeszłości organizowała m.in. takie akcje, jak „Gruzjo, nie jesteś sama!”, czy polskie edycje „Międzynarodowego Dnia Kapitalizmu”. Członkami Honorowymi KoLibra są Robert Gwiazdowski, Roman Kluska, Jeremi Mordasewicz, Jan Pospieszalski, Maciej Rybiński, Bronisław Wildstein, Jan Winiecki i Rafał Ziemkiewicz.

Bartosz Sosnowski
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia KoLiber

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found