images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

12 grudnia 2009 (sobota) członkowie oddziału warszawskiego Stowarzyszenia KoLiber wyrazili pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów swoje głębokie zaniepokojenie w związku z organizowaną w Kopenhadze konferencją klimatyczną. Była to odpowiedź na odbywającą się w tym miejscu manifestację tzw. środowisk ekologicznych, do których skierowaliśmy widniejące na transparencie hasło „Jest zimno. Idźcie do domu!”.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku z akcji.
Treść naszego oświadczenia można przeczytać klikając „czytaj dalej…”, natomiast zdjęcia z akcji znajdują się w galerii oddziałowej.

Stowarzyszenie KoLiber pragnie wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie w związku z organizowaną w Kopenhadze konferencją klimatyczną. Dbanie o środowisko naturalne jak również edukacja w zakresie segregacji odpadów i oszczędzania energii jest niezwykle istotna. Jednakże musimy wyrazić stanowczy przeciw wobec postulatów środowisk ekologicznych. Naszym zdaniem wprowadzenie dodatkowych podatków na energię pozyskiwaną z paliw kopalnych czy też zmuszanie firm do przejścia na czystsze i zarazem zdecydowanie droższe metody produkcji byłoby zbyt dużym obciążeniem dla borykającej się z trudnościami współczesnej gospodarki. Mamy też poważne wątpliwości, czy te działania miałyby chociażby najmniejszy wpływ na klimat.

Jednocześnie, Stowarzyszenie KoLiber chciałoby wyrazić pewne zażenowanie brakiem poważnej publicznej debaty na temat istnienia wpływu działalności ludzi na zmiany klimatyczne.

Stowarzyszenie KoLiber to istniejąca od 2001 roku organizacja, skupiająca ludzi o poglądach konserwatywnych i wolnorynkowych. Liczy ok. 300 członków, skupionych w kilkunastu oddziałach w Polsce. W przeszłości organizowała m.in. takie akcje, jak „Gruzjo, nie jesteś sama!”, czy polskie edycje „Międzynarodowego Dnia Kapitalizmu”. Członkami Honorowymi KoLibra są Robert Gwiazdowski, Roman Kluska, Jeremi Mordasewicz, Jan Pospieszalski, Maciej Rybiński, Bronisław Wildstein, Jan Winiecki i Rafał Ziemkiewicz.

Bartosz Sosnowski
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl