images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Całkiem niedawno opracowaliśmy aplikację mobilną! Jest to gra w całości przez nas wymyślona i zaprojektowana. Możecie ją pobrać w sklepie Google Play za darmo! Gra opowiada historię polskiego kryptologa z czasów wojny polsko – bolszewickiej: Jana Kowalewskiego. Perypetie naszego wywiadu można poznawać poprzez rozbudowane dialogi, przerywane minigrami, odnoszącymi się do pracy kryptologa. Zapraszamy!

Zaszyfruj wiadomość!

W związku z grą, chcemy zachęcić Was do zainteresowania się historią naszego kraju, jednak od trochę innej strony. Ucząc się o przeszłości, skupiamy się na bitwach, walkach i polityce – ale czy ktokolwiek z Was zastanawiał się kiedyś, co by się stało, gdyby najtajniejsze informacje dostały się w niepowołane ręce? Prawdopodobnie mogłoby to mieć tragiczne konsekwencje!

Nauka o przekazywaniu informacji w sposób zabezpieczony przed niepowołanym dostępem to kryptologia. Polscy decydenci i oficerowie wykorzystywali różne metody zabezpieczania treści rozkazów przed wrogiem.

Ogłaszamy więc konkurs skierowany do uczniów klas 5 i 6 oraz 7 i 8 szkół podstawowych z całej Polski. Polega na tym, aby jak w sposób jak najbardziej trudny i kreatywny zaszyfrować wybrany przez siebie fragment rozkazu nr 10 000 gen. Rozwadowskiego. To dzięki temu rozkazowi Polakom udało się przechytrzyć najeźdźców!

Więc wyobraź sobie, że jesteś przez chwilę gen. Tadeuszem Rozwadowskim. Po wielu godzinach analizowania i podejmowania decyzji, co zrobić – napisałeś rozkaz. W jaki sposób zaszyfrować go, aby nie dostał się w niepowołane ręce?

Szyfr może być w jakiej formie wymyślisz, np: w formie plastycznej, jak i rebusu, ciągu matematycznego, szyfru Cezara, ale także poprzez pracę przedstawioną w formie informatycznej wykonanej w dowolnym programie komputerowym. Docenimy kreatywność i stopień trudności, ale nie zapomnij wysłać nam też rozwiązania! 🙂

Na Wasze prace czekamy do 23 kwietnia. Wysyłajcie je mailowo na adres daniel.dudek@koliber.org lub pocztą na adres
Stowarzyszenie KoLiber
plac Grzybowski 3/5
00-115 Warszawa
z dopiskiem „konkurs”


Nagrody są bardzo atrakcyjne 🙂

REGULAMIN KONKURSU
ROZKAZ 10 000 gen. Rozwadowskiego

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl