images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Pragniemy przypomnieć, że w myśl obowiązującej od ponad dwóch lat uchwały sejmu, dzień 1 marca jest świętem państwowym, ustanowionym w hołdzie tym, którzy po latach okupacji niemieckiej, po ponownym wkroczeniu na ziemie polskie sowieckich i rodzimych komunistów mieli odwagę wytrwać w walce o niepodległą Polskę.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy i wszystkich, którzy w piątek, 1 marca zechcą tutaj przebyć, do aktywnego udziału we wspólnym, uroczystym upamiętnieniu bohaterów antykomunistycznego podziemia.

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Stowarzyszenie KoLiber, Fundacja Republikańska, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy, Prawica Rzeczypospolitej oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów UW postanowiły wspólnie wziąć udział w odbywających się równocześnie w kilkudziesięciu miejscach związanych z walką i tragicznym losem żołnierzy podziemia Społecznych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

O godz. 17 spotkamy się na rogu ulicy Koszykowej i Alej Ujazdowskich.

Złożymy tam kwiaty i zapalimy znicze pod znajdującą się na murze Ministerstwa Sprawiedliwości (dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego) tablicą upamiętniającą bohaterów zakatowanych w byłej siedzibie MBP oraz pod kamieniem upamiętniającym Jana Rodowicza „Anodę”. Do zabrania ze sobą zniczy i kwiatów zachęcamy także wszystkich, którzy wybierają się na uroczystość. 

W programie tego punktu obchodów planowane są wystąpienia:

– ks. Ryszarda Halwy (Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy)

– historyka Tadeusza M. Płużańskiego

– wiceprezesa Związku Żołnierzy NSZ Artura Zawiszy

– prezesa Stowarzyszenia KoLiber Jakuba Kuleszy oraz przedstawicieli pozostałych organizacji, które wezmą udział w uroczystości.

Następnie udamy się na Plac Piłsudskiego (godz. 19) , gdzie odbędą się kolejne uroczystości związane ze świętem 1 marca, a potem w marszu, w którym będziemy nieść portrety „Wyklętych”, przejdziemy na uroczystą Mszę Świętą, która zostanie w ich intencji odprawiona o godz. 21.

Zapraszamy do udziału wraz z rodzinami i znajomymi!

 

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found