images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Gdy osiemnaście lat temu, w 1995 r. „Paszkwil Wyborczej” wyszedł drukiem, myślałem, że jego żywot – jako książki o Powstaniu Warszawskim – będzie krótki. Rzecz dotyczyła bowiem bieżącego (jak się wówczas wydawało) sporu nie tyle o samo Powstanie (bo ten się nigdy nie zakończy), co propagandowego ataku „Gazety Wyborczej” na jego uczestników. Skoro uznano na jej łamach, że AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta, to naturalną rzeczą było dokładne sprawdzenie, czy jest to prawda czy też fałsz. Okazało się to fałszem, który podparty został nieistniejącymi lub spreparowanymi „dowodami”. Ponadto dokonano tego w sposób wyjątkowo nieudolny. Widocznie redakcja uznała, że można nas bezkarnie szkalować antysemityzmem, zupełnie jak w czasach stalinowskich, gdy mówić i pisać mogła tylko jedna strona. Z tej sytuacji redakcja „GW” mogła wyjść nie tyle z twarzą (bo ją straciła), ale choćby ze skruchą i przeprosinami. Niestety, nic takiego nie nastąpiło, co więcej sytuacja nie uległa zmianie po dziś dzień” – napisał Leszek Żebrowski w nowym wydaniu jego książki „Paszkwil Wyborczej”.

 

Na dyskusję wokół książki Wydawnictwo Capital oraz Stowarzyszenie KoLiber zapraszają we wtorek 30 lipca 2013 roku o godz. 18.00 do Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5. Spotkanie poprowadzi Tadeusz M. Płużański.

 

Dyskusja będzie połączona z premierą nowego wydania książki, które będzie można w jej trakcie zakupić. Już teraz jest ono dostępne w ramach przedsprzedaży w sklepie internetowym Capitalbook.pl:

http://capitalbook.pl/historia/930-paszkwil-wyborczej-leszek-%C5%BCebrowski.html

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zachęcamy do nabycia książki „Paszkwil Wyborczej”.

 

Leszek Żebrowski – historyk, ekonomista, badacz dziejów najnowszych Polski, prekursor badań nad historią narodowego podziemia zbrojnego w czasie wojny i okresie powojennym, działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, wieloletni pracownik Urzędu ds. Kombatantów, publicysta m.in. „Nowego Świata”, „Gazety Polskiej”, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, felietonista Radia Maryja i Telewizji Trwam, autor lub współautor wielu książek poświęconych historii Polski w XX wieku.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found