images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Zapraszamy na drugą edycje Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Stowarzyszenie KoLiber jest kluczowym partnerem tego projektu.

„Polska polityka przeżywa kryzys, kryzys braku wizji i braku przywództwa. Potrzebujemy  ludzi, którzy pokierują sprawami publicznymi z głową i z autentycznej pasji. Tylko tych liderów trzeba wykształcić, i my właśnie to robimy” – tak rozmową na temat Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów rozpoczyna Jacek Spendel, dyrektor projektu i prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, organizatora Akademii.

Nadchodzi druga edycja Akademii. Poprzednia, trwająca od marca do maja zakończyła się ogromnym sukcesem organizacyjnym. Udało się przeszkolić ponad 200 osób, które w zajęciach uczestniczyły w dwóch trybach: rzeczywistym, spotykając się w murach Uniwersytetu Śląskiego oraz wirtualnym, podczas którego mogli śledzić zajęcia za pośrednictwem Internetu. Zwycięzca I edycji Akademii otrzymał w nagrodę możliwość wyjazdu na prestiżowy staż do Goldwater Institute w USA. Pozostałe osoby z czołówki mogły liczyć na praktyki w jednym z wiodących banków, a także na wyjazd na szkoły letnie w Czechach i na Słowenii.

Nie samą teorią żyje lider

Kurs Akademii ma na celu wzmocnienie umiejętności praktycznych oraz pogłębienie wiedzy młodych ludzi, którzy chcieliby swoją karierę związać z działalnością publiczną. Mają im to umożliwić zajęcia z dziedzin, które są niezbędne dla poprawnego rozumienia procesów społecznych: ekonomii, etyki, myśli politycznej. Ważnym elementem Akademii jest też teoretyczno-praktyczny moduł komunikacji społecznej – Nie chcemy kształcić tylko wybitnych teoretyków. Umiejętność umiejętnego docierania do ludzi jest elementem niezbędnym do zainteresowania swoimi poglądami. Stąd pomysł na wzmocnienie kompetencji komunikacyjnych u naszych kursantów – przekonuje Jacek Spendel.

Rejestracja na tę edycję już się rozpoczęła. Na stronie www.akademialiderow.edu.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy. – Wygodna, internetowa rejestracja, możliwość nauki w trybie rzeczywistym lub za pośrednictwem internetu oraz najwyższy poziom zajęć, nie zmieniły się – mówi Jacek Spendel. W tym roku mamy jednak też kilka nowości. Wprowadzamy nowy moduł, czyli wzbogacamy naszą Akademię o kurs etyki. Dodatkowo poszerzamy ofertę nauki ekonomii o kurs zaawansowany. Zaprosiliśmy też jeszcze ciekawszych gości specjalnych, niż w zeszłym roku. Postaraliśmy się również o jeszcze atrakcyjniejsze wyjazdy (m.in. do USA i na Ukrainę) i staże dla najlepszych kursantów – dodaje Spendel.

Polsko – Amerykańska Akademia Liderów to kurs, którego koszta w większości ponoszą jego sponsorzy – firmy i instytucje ze Stanów Zjednoczonych i z Polski. Dlatego też jego cena jest konkurencyjna – wynosi ona 280 zł za kurs w trybie rzeczywistym i 140 zł za udział w kursie wirtualnym. Rekrutacja potrwa do końca września, natomiast pierwsze zajęcia odbędą się 13 października. Kurs zakończy się egzaminami, w I połowie stycznia.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found