images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W związku z 96. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego Stowarzyszenie KoLiber pragnie wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla zwycięskich Powstańców. Ich walka zasługuje na szczególne uznanie ze względu na to, że była ukoronowaniem wieloletniej pracy u podstaw wykonywanej przez Wielkopolan. Powstanie Wielkopolskie pokazało, że warto było cierpliwie prowadzić pozytywistyczną działalność niepodległościową po to, by w dogodnym momencie wywalczyć wolność. Mamy nadzieję, że wzorce płynące z tych wydarzeń, a więc bohaterstwo poparte cierpliwością, realizmem i rozsądkiem, będą silniej niż dotychczas oddziaływać na polskie elity, a samo Powstanie w znacznie większym stopniu zaistnieje w świadomości społecznej, nie tylko w Wielkopolsce. Uważamy bowiem, że my Polacy przyglądając się naszej historii zdecydowanie zbyt rzadko spoglądamy na wielkie zwycięstwa, znacznie częściej pochylając się nad tragicznymi klęskami. Czas najwyższy zmienić te proporcje i zacząć mocniej akcentować triumfy, wśród których warto z dumą i radością świętować kolejne rocznice Powstania Wielkopolskiego. Stowarzyszenie KoLiber stara się to robić organizując co roku w Poznaniu i w Kaliszu okolicznościowe imprezy „Toast za Zwycięstwo”.

Zachęcamy do większego zainteresowania tematyką powstańczą, pielęgnowania pamięci o bohaterach oraz czerpania z etosu Powstania Wielkopolskiego.

Zarząd Główny
Stowarzyszenia KoLiber

Foto: Wikimedia Commons

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl