images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W dniach od 28 lutego do 3 marca br. odbywały się w Bydgoszczy pokazy filmu „October Baby”. Projekcje były częścią II trasy obrazu braci Erwinów w ramach projektu „KoLiber dla życia”.

Początkowo nasz oddział zaplanował trzy pokazy, ale ze względu na ogromne zainteresowanie filmem, bezpłatne wejściówki rozeszły się w 2 dni, zdecydowaliśmy się na dodatkowe dwa. Łącznie w pięciu projekcjach uczestniczyło ponad 600 osób! Cztery pokazy dzięki uprzejmości ks. Marka Bednarka odbyły się w Auli Świętego Krzyża, przy bydgoskiej Bazylice, piąty zaś na zaproszenie Bydgoskiego Klubu Frondy w Auli Domu Parafialnego przy Bołtucia 5.

Każdy z pięciu pokazów był na swój sposób specyficzny. Np. w jednym z nich uczestniczyła grupa około dwudziestu osób niedowidzących… i w ten sposób mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie z kilkoma lektorami 🙂 Kolejny zupełnie przypadkiem okazał się pokazem, w którym młodzież stanowiła niemal 100%, a na jeszcze innym odnieśliśmy wrażenie, że jest pokazem w ramach swego rodzaju nauk przedmałżeńskich – uczestniczyły w nim niemal same pary 🙂 W następnym  uczestniczyły całe rodziny, od niemowlaka do okresu starości. Film momentami bawił i na sali rozbrzmiewały salwy śmiechu, by potem wzruszyć do tego stopnia, że nawet prawdziwym twardzielom „mokły” oczy 😉 Otrzymaliśmy mnóstwo propozycji ponownych pokazów m.in. w klasztorze klarysek. W projekcjach udział wzięli nie tylko bydgoszczanie, ale także mieszkańcy okolic np. grupa młodzieży z Kcyni.

Pokazy były połączone ze zbiórką podpisów pod EIO „Jeden z nas”.

Autorką relacji jest Marta Nowicka.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found