images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Bydgoski oddział Stowarzyszenia KoLiber zaprasza do udziału w Marszu Antykomunistycznym! Odbędzie się on w sobotę, 15 grudnia i ruszy z Placu Wolności o godz. 16.00.

Już jutro, czyli 12 grudnia, o godz. 13.00, w lokalu przy Chodkiewicza 16/4 odbędzie się natomiast konferencja prasowa nt. Marszu Antykomunistycznego.

Zachęcamy również do zapoznania się z oświadczeniem Bydgoskiego oddziału KoLibra.

OŚWIADCZENIE

ws. poparcia przez Stowarzyszenia KoLiber Oddział Bydgoszcz dla

BYDGOSKIEGO MARSZU ANTYKOMUNISTYCZNEGO

Jako przedstawiciele Stowarzyszenia KoLiber wyrażamy nasze poparcie dla Bydgoskiego Marszu Antykomunistycznego organizowanego przez organizację Narodowej Bydgoszczy.

Nasze poparcie opieramy na wyznawanych przez członków naszego Stowarzyszenia wartościach zawartych w deklaracji ideowej i misji naszego Stowarzyszenia, szczególnie na poszanowania tradycji i historii, wolności słowa, ochronie własności, wolności gospodarczej, odpowiedzialności za własny los oraz realizacji idei silnego i bezpiecznego państwa.

Ideologia komunistyczna jest wroga wyznawanym przez nas wartościom.

Ideologia komunistyczna krępowała i odbierała wolność osobistą, w tym także wolność do swobody wypowiedzi, posługując się cenzurą. Deformowała poczucie odpowiedzialności za własny los i godność ludzką. Komunizm był wrogi własności prywatnej i wolności gospodarczej. Wytwarzając sztuczny, nieefektywny i niesprawiedliwy system gospodarczy, hamował rozwój i bogacenie się jednostek, narodów i całej ludzkości. Stał w opozycji do tradycji i historii narodu polskiego, czego wyrazem były m.in. prześladowania, katowanie, skazywanie na karę śmierci i próby wypierania z pamięci Polaków polskich bohaterów II Wojny Światowej (m.in. Rotmistrz Pilecki, Leszek Biały, Generał „Nil”, Żołnierze Wyklęci i inni).

Uważamy, że podstawowym podmiotem jest jednostka, a nie społeczeństwo. Dlatego najwyższą wartością jest dla nas dobro osoby ludzkiej stanowiącej fundament wszelkich instytucji społecznych i politycznych. W naszym przekonaniu wolność jest wartością nadrzędną wobec równości. Wszelkie próby systemowego zniesienia naturalnych nierówności wynikających z istoty natury ludzkiej są skazane na niepowodzenie. Dlatego będziemy piętnować wszelkie systemy polityczne wprowadzające reformy socjalne oparte na przymusowej redystrybucji dochodu narodowego. Uważamy, że stosunkami społecznymi musi kierować etyka, a wolność powinna wiązać się z odpowiedzialnością za własny los.

Uważamy, że wspólna tradycja jest czynnikiem scalającym społeczeństwo oraz wytwarzającym poczucie jedności narodowej. Dlatego będziemy kultywować tradycję rodzinną, narodową, cywilizacyjną. Widzimy konieczność utrzymania ciągłości z przeszłością. Będziemy przeciwstawiać się wszelkim przejawom rewolucjonizmu tkwiącego w systemach politycznych

Od kilku miesięcy ogólnopolskie Stowarzyszenie KoLiber prowadzi akcję „Goń z pomnika bolszewika”. Celem jej jest doprowadzenie do dekomunizacji przestrzeni publicznej. W ramach tego projektu zbieramy informacje na temat „Miejsc pamięci” stworzonych na użytek komunistycznej propagandy, a następnie podejmujemy działania na rzecz usuwania pomników, tablic czy nazw ulic upamiętniających osoby lub organizacje związane z reżimem komunistycznym.

Według Joanny Szczepkowskiej komunizm skończył się w Polsce 4 czerwca 1989. Dokładnie 23 lata później, 4 czerwca 2012 ogólnopolskie Stowarzyszenie KoLiber zorganizowało w Warszawie konferencję prasową, na której przedstawiono dowody na to, że w niektórych dziedzinach komunizm wciąż trwa i ma się całkiem dobrze, czego dowodem jest m.in. zaprezentowany na konferencji klip, dostępny m.in. na naszej stronie internetowej

http://www.youtube.com/watch?v=CbD0jVYbiVc&list=UUK8I3CZW-Y1stv3vkCLVXKw&index=6

Akcja może się poszczycić także Honorowym Komitetem Poparcia, w którym znajdują się m.in. następujące nazwiska Grzegorz Braun, Marek Jan Chodakiewicz, Przemysław Gintrowski, Andrzej Gwiazda, Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Paweł Kukiz, Ks. Stanisław Małkowski, Stanisław Michalkiewicz, Jan Pietrzak, Ewa Stankiewicz, Artur Zawisza, Jan Żaryn.

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu: www.gonbolszewika.pl

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl