Stowarzyszenie KoLiber Oddział Białystok oraz Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Białymstoku zapraszają na wykład i dyskusję nt. welfare state!
W czasach kryzysu – częściej niż na co dzień – państwo bezpieczeństwa socjalnego budzi skrajne emocje. Z jednej strony wydaje się gwarancją naszej osobistej stabilności i pewności w życiu codziennym, z drugiej jednak stanowi finansową studnię bez dna, obciążając gospodarkę i kieszenie obywateli. Reformę finansów publicznych trudno sobie wyobrazić bez daleko posuniętego ograniczenia zakresu owego „dobrobytu”, który państwo ma nam zapewniać.
Czy welfare state rozwiązuje problemy? A może te problemy multiplikuje?
W jaki sposób interwencjonizm państwowy zmienia myślenie i działanie obywateli?
Czy państwo dobrobytu może istnieć przez długi czas bez negatywnych konsekwencji? Gdzie ma swoje źródło funkcjonowanie skandynawskiego modelu państwa dobrobytu?
Na te i inne pytania odpowie w swoim wystąpieniu nt. kondycji współczesnego państwa dobrobytu KoLega Marcin Chmielowski*.
Chcesz uzyskać odpowiedzi na te pytania? Nie są oczywiste. Koniecznie przyjdź!
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 lutego o godz. 17:00 na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Warszawska 63, sala 205 (możliwa zmiana w razie dużego zainteresowania).
* Marcin Chmielowski (ur. 1984) – absolwent politologii (Uniwersytet Jagielloński) i podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej i polityki pieniężnej (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN). Pracę magisterską na temat „Konserwatyzm i postkonserwatyzm w myśli Hansa – Hermana Hoppego” napisał pod kierunkiem dr. hab. Bogdana Szlachty. Obecnie doktorant z zakresu nauk o polityce (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie). Wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, współpracownik Instytutu Misesa, prezes Stowarzyszenia KoLiber o/Kraków, publicysta.
Zachęcamy także do dołączania do wydarzenia na Facebooku!
Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.
Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.
Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.
© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.