images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Piotr Zychowicz i Jacek Bartosiak debatowali 1 grudnia na Zamku Królewskim podczas Targów Książki Historycznej nt. polskiej racji stanu. Debata została zorganizowana przy współpracy KoLibra Warszawa, Fundacji Portia oraz Wydawnictwa REBIS.

Obaj Panowie są dziś jednymi z najbardziej popularnych publicystów, stąd ich dyskusja musiała wzbudzić ogromne zainteresowanie publiczności. Piotr Zychowicz, jako historyk niebojący się stawiać trudnych pytań oraz patrzeć krytycznie na przeszłość, zasłynął ostatnio książką „Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA”, która w ostatniej chwili została zdyskwalifikowana w konkursie na „Książkę Historyczną Roku”. Z uwagi na szeroką krytykę względem tej decyzji konkurs został odwołany.

Jacek Bartosiak z kolei to wielki propagator myśli geopolitycznej w Polsce. Dopóki filmy z Jackiem Bartosiakiem nie pojawiły się w serwisach internetowych, dopóty prawie nikt w Polsce nie słyszał o pojęciu geopolityki. Bartosiak w niezwykle ciekawy sposób zarysował geopolityczne koncepcje w kilku swoich publikacjach, m.in. w tej najgłośniejszej, czyli „Rzeczpospolita między lądem a morzem”.

Cała debata trwała około godziny, według wielu zdecydowanie zbyt krótko. Można ją obejrzeć w serwisie YouTube pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=H0g8yBqprTU

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found