images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Oddział wrocławski Solidarnej Polski w trosce o obywateli proponuje bojkot kas samoobsługowych podczas przedświątecznych zakupów w sieciach handlowych, gdyż kasy takie są przyczyną zwalniania kasjerek z pracy

 

Jak mówi Jolanta Krysowata: „Kasy samoobsługowe, których coraz więcej pojawia się w tych sklepach, nie są wstawiane dla naszej wygody. Każda kasa samoobsługowa to średnio 3 zwolnione (lub niezatrudnione) kasjerki. Za kasę samoobsługową nie trzeba płacić składki do ZUS, wypłacać zasiłku za czas choroby, udzielać urlopów, robić przerw na drugie śniadanie, wypuszczać do toalety. Przeciwnie, zakup kasy oraz jej konserwację można wrzucić w koszty. Nie płaćmy w kasach samoobsługowych. Niech markety będą zmuszone obsadzić istniejące stanowiska pracownikami.”

W nawiązaniu do apelu wrocławskiego okręgu Solidarnej Polski, proponuję rozszerzyć bojkot o:

bojkot parkometrów!

Gdyby zamiast każdego parkometru zatrudnić „Parkometrażystę”, który pobierałby opłaty parkingowe – w samej Warszawie powstałoby dzięki temu 27 tysięcy miejsc pracy! W całej Polsce dałoby to zatrudnienie ponad stu tysiącom ludzi, którzy mogliby uczciwie zarabiać na chleb i godne życie oraz płacić podatki, dzięki czemu w miejskich kasach byłoby więcej pieniędzy na potrzebne inwestycje.

bojkot bankomatów!

Przyczyniają się one bowiem do zamykania lokalnych oddziałów banków. A każdy taki oddział to jak wiadomo kilkanaście nowych miejsc pracy oraz pobudzenie lokalnego rynku budowlanego dzięki nowej inwestycji! Należałoby rozważyć również likwidację banków internetowych lub przynajmniej odpowiednie regulacje nakazujące budowę kolejnych oddziałów wraz ze wzrostem klientów banku.

bojkot elektronicznych przewodników w muzeach i pałacach!

To skandal, że elektroniczne nowinki wypierają certyfikowanych przewodników państwowych. Ich stosowanie powinno zostać natychmiast ustawowo zabronione, dzięki czemu kilkanaście tysięcy osób mogłoby znaleźć zatrudnienie.

bojkot koparek i ciężkiego sprzętu budowlanego!

Praca za pomocą koparki ma efektywność zbliżoną do pracy kilkunastu osób ze szpadlami. Jakież to marnotrawstwo miejsc pracy! Dzięki bojkotowi koparek, a najlepiej ustawowemu zakazowi ich stosowania, tysiące bezrobotnych mogłoby wziąć szpadle w dłoń i uczciwie pracując zapewniać byt swojej rodzinie. Ponadto będzie to ogromny impuls dla producentów szpadli, który pozwoli im zwiększyć zatrudnienie i pozwoli na nowe inwestycje.

Jak to dobrze, że mamy solidarnych polityków w naszym kraju z głową na karku! Dzięki kolejnym bojkotom niczym grzyby po deszczu będziemy tworzyć przestrzeń dla nowych miejsc pracy, a praca jak wiadomo jest źródłem dobrobytu! Dlaczego nikt inny nie wpadł na ten pomysł? No właśnie.. dlaczego? Odpowiedzi proponuję przesyłać bezpośrednio do działaczy Solidarnej Polski.. 🙂

Prezes Stowarzyszenia KoLiber

Seweryn Szwarocki

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found