images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Stowarzyszenie KoLiber z wielką uwagą przygląda się prezentowanym w ostatnim czasie projektom reform, mających na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej. Niewątpliwie cieszy nas fakt, że dwie największe siły polityczne w Polsce postanowiły na tym polu konkurować pomiędzy sobą. Każdy, choćby najmniejszy krok w kierunku uwolnienia wielkiej energii, jaką jest gospodarczy potencjał Polaków, zasługuje na słowa uznania…

Pod naszym apelem podpisało się wiele znanych osobistości życia publicznego…

Apel o uwolnienie gospodarki


Stowarzyszenie KoLiber z wielką uwagą przygląda się prezentowanym w ostatnim czasie projektom reform, mających na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej. Niewątpliwie cieszy nas fakt, że dwie największe siły polityczne w Polsce postanowiły na tym polu konkurować pomiędzy sobą. Każdy, choćby najmniejszy krok w kierunku uwolnienia wielkiej energii, jaką jest gospodarczy potencjał Polaków, zasługuje na słowa uznania.

Jednocześnie musimy bardzo zważać na to, by słowa przemieniły się w czyny. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że niestety na słowach najczęściej się kończyło. Tak było z szumnie ogłaszaną przez premiera Marcinkiewicza „nową konstytucją gospodarczą”, dlatego trzymamy rękę na pulsie, by nie stało się tak i tym razem.

Liczymy na to, że zarówno „pakiet Kluski”, jak i „pakiet Szejnfelda” wydadzą plon w postaci spójnego, wyraźnie zorientowanego na wolność gospodarowania, ustawodawstwa.
Zdajemy sobie sprawę, że gruntowna przebudowa stale komplikowanego systemu napotka opór wielu środowisk, które bardzo dobrze żyją właśnie dzięki temu, że ogromna sieć regulacji krępuje swobodę przedsiębiorczości. Ufamy, że nie przeszkodzi to rządzącym w realizacji postawionych przed nimi zadań. Są to wyzwania na miarę kraju, który ma ambicje stać się „europejskim tygrysem”.

Apelujemy o gruntowne zmiany niosące za sobą odbiurokratyzowanie systemu, ograniczające tyranię kontroli przedsiębiorców oraz wyraźnie zmniejszające obciążenia podatkowe. Dla nas, młodych ludzi jest to niezwykle istotne, gdyż właśnie z powodów ekonomicznych tak wielka rzesza rodaków opuszcza Polskę. Jedynie wyraźny sygnał, w postaci uwolnienia gospodarki może powstrzymać ten exodus! Stowarzyszenie KoLiber, dla którego wolność ekonomiczna stanowi fundamentalną wartość, będzie się bacznie przyglądało działaniom polityków w tej dziedzinie.

Zarząd Główny Stowarzyszenia KoLiber

Pod apelem podpisali się między innymi:

(-) Jeremi Mordasewicz, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”
(-) Matusz Machaj, Instytut Misesa
(-) Przemysław Wipler, Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska
(-) Stanisław Wojtera, Radny Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacja Arystoteles
(-) Artur Górski, Poseł na Sejm RP
(-) Adam Wielomski, Klub Zachowawczo-Monarchistyczny
(-) Juliusz Jabłecki, redaktor naczelny „Laissez Faire”
(-) Stefan Traczyk, Wójt Gminy Celestynów
(-) Konrad Rajca, „Stosunki międzynarodowe”

(-) Tomasz Rapcewicz

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found