images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

73 lata temu, 1 września 1939 roku armia niemiecka napadła na Polskę. W obliczu agresji ze strony narodowo-socjalistycznego reżimu Adolfa Hitlera, Rzeczypospolita pozostała osamotniona. Sojusznicy Polski – Wielka Brytania i Francja nie podjęli żadnych realnych działań mających na celu pomoc dla naszego kraju, mimo, że oba kraje zobowiązały się do tego umowami międzynarodowymi, które zawarły z Polską tuż przed wybuchem, wojny.

Hitler wybrał właśnie Polskę na swój pierwszy cel, ponieważ wiedział, że Rzeczypospolita wypełni zobowiązania sojusznicze i w razie ataku na inne państwo, będzie musiał prowadzić walkę na dwóch frontach, a więc także z armią polską. Jej zniszczenie musiało,  wobec tego nastąpić na samym początku jego działań.

Atak na Polskę był także bezpośrednią konsekwencją niemiecko-sowieckiego porozumienia o podziale stref wpływów w Europie Środkowo-Wschodniej, które przeszło do historii, jako Pakt Ribbentrop-Mołotow. Kilkanaście dni po agresji niemieckiej, na teren II RP wkroczy, więc również Armia Czerwona.

W dniu rocznicy tych pamiętnych wydarzeń, oddajemy hołd obrońcom naszej Ojczyzny, którzy wykazali odwagę i umiejętności większe, niż żołnierze jakiegokolwiek innego kraju zaatakowanego przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Cześć Ich Pamięci!

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found