images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

8 września 1968 roku podczas ogólnopolskich dożynek na Stadionie Dziesięciolecia, były żołnierz AK Ryszard Siwiec dokonał aktu samospalenia, protestując w ten sposób przeciwko inwazji na Czechosłowację. Przed dokonaniem tego czynu, Siwiec nagrał na taśmę magnetofonową przesłanie, w którym powiedział:

Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno

Akt protestu Ryszarda Siwca był wyrazem bezradności tego człowieka wobec decyzji, jakie zapadały na szczytach PRL-owskiej władzy. Pamiętając o jego czynie, warto zwrócić uwagę, że dziś mamy pewien wpływ na życie publiczne i warto, byśmy to wykorzystywali, abyśmy nie byli bierni wobec zła, które dzieje się naszych oczach. Dziś nie trzeba poświęcać swego życia. Wystarczy rozumnie używać kartki wyborczej i poświęcać stale trochę swojego czasu, aby angażować się w sprawy dotyczące nas wszystkich.

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found