BANNER REKLAMOWY

images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W roku 2009 popularnym cyklicznym eventem, który pozwalał KoLibrantom rozwijać zdolności organizacyjne, próbować sił w dyskusjach z innymi organizacjami oraz przyciągał kolejnych członków były Stołeczne Debaty Młodych.

W organizowanych przez KoLibra debatach brali udział przedstawiciele różnych organizacji młodzieżowych, za każdym razem zapraszano także gościa specjalnego. Pierwsza debata odbyła się w marcu w Szkole Głównej Handlowej. Tematem było bezpieczeństwo energetyczne Polski, a gościem specjalnym Andrzej Szcześniak. W kolejnych (o moralności wolnego rynku, o interwencjonizmie, a także o Unii Europejskiej) udział wzięli m.in. o. Jacek Gniadek, Janusz Korwin-Mikke i Bronisław Wildstein. Koordynatorem projektu był Marcin Kamiński.

 

W Warszawie KoLibranci zorganizowali także happeningi i akcje okazjonalne. Największym echem odbiły się:  „Kasyno na Wiejskiej” (czyli partyjka pokera pod sejmem, w nawiązaniu do afery hazardowej), „Jest zimno –  idźcie do domu” (kontrdemonstracja przeciwko środowisku ekolewackiemu przy okazji szczytu ekologicznego w  Kopenhadze) oraz jak co roku „17 września – nie zapomnimy soldaty” (pod pomnikiem „Czterech Śpiących”). W maju 2009 roku, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, zorganizowaliśmy debatę kandydatów na  europosłów. Udział wzięli: Paweł Poncyljusz (kandydat PiS, obecnie jeden z liderów PJN), Marcin Masny (członek  KoLibra, kandydat Libertas) oraz Bolesław Witczak (wtedy prezes UPR, kandydat z ramienia tej partii). KoLibranci  uczestniczyli również w konferencjach organizowanych przez Rzecznika Praw Obywatelskich (nt. jednomandatowych okręgów wyborczych) oraz Kancelarię Prezydenta (nt. walki z korupcją).

Wśród mniej oficjalnych spotkań hitem 2009 roku były KoLibrowe spotkania brydżowe. Nie brakowało także wspólnego kibicowania polskim drużynom i oglądania filmów. W grudniu 2009 roku skończyła się druga kadencja Marka Morawiaka (o/Gliwice) na stanowisku prezesa Stowarzyszenia. Na jego miejsce konwent wybrał Marcina Kamińskiego, dotychczasowego wiceprezesa oddziału stołecznego. Po konwencie odbyła się dyskusja pt. Wolność dodaje skrzydeł, z udziałem profesora Marka Rockiego (SGH, senatora), Lucjana Karasiewicza (posła na sejm) oraz Rafała Ziemkiewicza (publicysty).

/opracował: Karol Rozenberg/

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found