images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Tutajdostepny jest już najnowszy, lutowy numer pisma Stowarzyszenia KoLiber, Gońca Wolności. Poruszamy w nim m.in. tematykę autonomizmu i secesjonizmu, związków zawodowych, moralnego aspektu przepisów ruchu drogowego, a także encykliki Benedykta XVI Spe salvi. Zapraszamy do lektury!

Wiodącym tematem lutowego numeru są różne formy organizacji administracyjnej państwa. Czy model unitarny, jaki realizuje Polska, rzeczywiście sprzyja jej obywatelom? Prezentujemy ciekawy tekst Thomasa DiLorenzo dotyczący ujęcia tematu secesji na przykładzie amerykańskim. Wedle autora prawo do odłączenia się od unii jest wpisane w istotę Stanów Zjenoczonych. Ponadto zamieszczamy również artykuły dotyczące polskich dylematów. Publikujemy więc dwa zupełnie przeciwstawne stanowiska odnośnie problematyki autonomii i regionalizmu. KoLega Wojciech Pieczar z Katowic zapoznaje nas z ideą przyświecającą działalności Ruchu Autonomii Śląska, organizacji, z którą blisko współpracuje nasz Oddział Katowicki. Natomiast KoL. Grzegorz Lepianka w tekście ?Regionalizm w służbie tyranii? pragnie nas przekonać, że tego typu inicjatywy szkodzą polskiemu państwu narodowemu i ? paradoksalnie ? funkcjonują w interesie wielkich molochów typu Unia Europejska. Igor Belczewski zaś ukazuje nam, jak na te kwestie zapatrują się Kaszubi. Zachęcamy do lektury i ewentualnej polemiki.

Poza tym w numerze niezwykle ciekawa dyskusja o najnowszej encyklice Benedykta XVI przeprowadzona pomiędzy ks. Wojciechem Rzepą a Pawłem Pomiankem.

Ponadto, jak zwykle, artykuły poruszające bieżące problemy ekonomiczne i polityczne, a także recenzje książek. Tym razem nasz recenzent zapozna Państwa z książką Marka J. Chodakiewicza ?Po Zagładzie? i najnowszym dziełem Waldemara Łysiaka ?Talleyrand. Droga >Mesfistofelesa<?

Zapraszamy do lektury!

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl