images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Zbliża się druga rocznica tragicznych wydarzeń pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 roku. Hasło zainicjowanej niedługo po tych wydarzeniach akcji Stowarzyszenia KoLiber „Smoleńsk – chcemy prawdy!” nadal jednak pozostaje aktualne. W dalszym ciągu nie mamy bowiem w pełni wiarygodnych i rzetelnych ustaleń dotyczących śmierci 96 członków polskiej delegacji zmierzającej na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej, co naszym zdaniem świadczy o słabości państwa.

W nawiązaniu do naszej akcji, mającej na celu zwrócić uwagę opinii publicznej na niewystarczające działania władz państwowych w celu przeprowadzenia skutecznego wyjaśnienia przyczyn smoleńskiej tragedii, wyrażamy poparcie dla zabiegów profesorów polskich i zagranicznych uczelni, w tym tych o najwyższej randze i światowym prestiżu, którzy podejmują naukowe badania mające wyjaśnić okoliczności katastrofy. Prawda należy się bowiem nie tylko ofiarom ale i polskiemu społeczeństwu.

Osobom, które zginęły przed dwoma laty pod Smoleńskiem, wśród których było wiele zasłużonych dla naszej ojczyzny osobistości należy się również pamięć. Wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia KoLiber chcących w dniu 10 kwietnia 2012 roku uczcić pamięć naszych rodaków, którzy zginęli w drodze do Katynia zachęcamy do udziału w społecznych obchodach II rocznicy tragedii smoleńskiej, których program prezentujemy poniżej:

 

10.04.2012 – Warszawa

8:00 – Msza Święta w Kościele Seminaryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/56)

8:41 – Apel Poległych przed Pałacem Prezydenckim

9:00-16:30 – Koncert i pokazy filmów na Krakowskim Przedmieściu – przed Pałacem Prezydenckim

14:00-16:00 – Panel Instytut Sobieskiego „Katastrofa smoleńska – bilans dwóch lat”  – Centralna Biblioteka Rolnicza (ul. Krakowskie Przedmieście 66)

15:45-16:20 – Organizowany przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 przemarsz z Placu Bankowego pod Pałac Prezydencki z portretami wszystkich 96. ofiar tragedii smoleńskiej

17:00 – Premiera filmu „Córka” w reżyserii Marii Dłużewskiej

19:00 – Msza Święta w intencji Świętej Pamięci Pary Prezydenckiej oraz pozostałych ofiar tragedii w Archikatedrze Świętego Jana na Starym Mieście

20:15 – Marsz Pamięci spod Katedry Świętego Jana pod Pałac Prezydencki

 

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found