images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Zbliża się druga rocznica tragicznych wydarzeń pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 roku. Hasło zainicjowanej niedługo po tych wydarzeniach akcji Stowarzyszenia KoLiber „Smoleńsk – chcemy prawdy!” nadal jednak pozostaje aktualne. W dalszym ciągu nie mamy bowiem w pełni wiarygodnych i rzetelnych ustaleń dotyczących śmierci 96 członków polskiej delegacji zmierzającej na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej, co naszym zdaniem świadczy o słabości państwa.

W nawiązaniu do naszej akcji, mającej na celu zwrócić uwagę opinii publicznej na niewystarczające działania władz państwowych w celu przeprowadzenia skutecznego wyjaśnienia przyczyn smoleńskiej tragedii, wyrażamy poparcie dla zabiegów profesorów polskich i zagranicznych uczelni, w tym tych o najwyższej randze i światowym prestiżu, którzy podejmują naukowe badania mające wyjaśnić okoliczności katastrofy. Prawda należy się bowiem nie tylko ofiarom ale i polskiemu społeczeństwu.

Osobom, które zginęły przed dwoma laty pod Smoleńskiem, wśród których było wiele zasłużonych dla naszej ojczyzny osobistości należy się również pamięć. Wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia KoLiber chcących w dniu 10 kwietnia 2012 roku uczcić pamięć naszych rodaków, którzy zginęli w drodze do Katynia zachęcamy do udziału w społecznych obchodach II rocznicy tragedii smoleńskiej, których program prezentujemy poniżej:

 

10.04.2012 – Warszawa

8:00 – Msza Święta w Kościele Seminaryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/56)

8:41 – Apel Poległych przed Pałacem Prezydenckim

9:00-16:30 – Koncert i pokazy filmów na Krakowskim Przedmieściu – przed Pałacem Prezydenckim

14:00-16:00 – Panel Instytut Sobieskiego „Katastrofa smoleńska – bilans dwóch lat”  – Centralna Biblioteka Rolnicza (ul. Krakowskie Przedmieście 66)

15:45-16:20 – Organizowany przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 przemarsz z Placu Bankowego pod Pałac Prezydencki z portretami wszystkich 96. ofiar tragedii smoleńskiej

17:00 – Premiera filmu „Córka” w reżyserii Marii Dłużewskiej

19:00 – Msza Święta w intencji Świętej Pamięci Pary Prezydenckiej oraz pozostałych ofiar tragedii w Archikatedrze Świętego Jana na Starym Mieście

20:15 – Marsz Pamięci spod Katedry Świętego Jana pod Pałac Prezydencki

 

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found