Zapisy na III edycję LED

Rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję projektu Lekcje Ekonomii dla Dzieci. Jest to cykl 20 zajęć, powstałych z myślą o poszerzeniu programu nauczania młodzieży szkół podstawowych o zagadnienia ekonomiczne i finansowe.

Innowacyjny na skalę światową program nauczania ma formę interaktywnych zabaw, które pobudzają dzieci do logicznego i  krytycznego myślenia. Pozwala to uczniom samodzielnie rozpoznać zasady kierujące relacjami w społeczeństwie i zrozumieć otaczające je mechanizmy rynkowe.

Na przykładowej lekcji o redystrybucji dóbr dzieci otrzymują różne ilości różnego typu cukierków symbolizujących nierównomierne rozłożenie dóbr, możliwości i talentów. W jednej grupie dobra rozdzielane są przez wybranego przez dzieci urzędnika, w drugiej natomiast dochodzi do dobrowolnych wymian. Uczniowie samodzielnie porównują dwa sposoby redystrybucji dóbr a na przykładzie kolegów, którzy rozpoczynają zabawę bez cukierków uczą się jak ważna jest pomoc bliźniemu.

Trzecia edycja LED zaplanowana na rok 2013/2014 składa się z dwóch bloków zajęć: ekonomii oraz edukacji finansowej (program nauczania nie zawiera elementów reklamowych i nie jest sponsorowany przez instytucje finansowe). Lekcje są przystosowane do nauczania dzieci klas V oraz VI szkół podstawowych na zajęciach dodatkowych w maksymalnie 20 osobowych grupach.

Młodzież uczestnicząca w zajęciach będzie w przyszłości współtworzyć świadome ekonomicznie społeczeństwo. Do tej pory zaufało nam już tysięce rodziców! Oferta dla prowadzących, oferty dla szkół i rodziców, nasze referencje oraz kontakt znajduje się na stronie www.mlodyekonomista.pl