Wywiad z Marcinem Bagińskim

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z prezesem oddziału warszawskiego, Marcinem Bagińskim. W wywiadzie przeprowadzonym dla portalu prawy.pl nasz KoLega mówił między innymi o dostępie do broni, studiach, bezrobociu, Partii Libertariańskiej oraz oczywiście o działalności i planach KoLibra.

 Marcin Bagiński wypowiedział się m.in. na temat dostępu do broni palnej oraz skomentował ostatnie tragiczne wydarzenia w szkole w Newtown: Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone to uwagę przykuwa fakt, że najmniej zabójstw z użyciem broni palnej występuje tam, gdzie jest do niej najłatwiejszy dostęp.

Nasz KoLega odniósł się także do pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących walki z bezrobociem. Nie można leczyć choroby, którą niewątpliwie jest przeregulowanie gospodarki, jeszcze większą dawką regulacji. Przyczyną bezrobocia wśród młodych są przede wszystkim wysokie koszty pracy i utrudnienia dla przedsiębiorców, którzy mogliby być ich potencjalnymi pracodawcami – zauważył.

Prezes warszawskiego oddziału KoLibra wypowiedział się także na temat trudności ze znalezieniem pracy, z jakimi borykają się młodzi, wykształceni ludzie. Zauważył, że fakt ukończenia studiów nie jest już istotnym atutem: Jednak zdecydowanie większą wagę zyskują obecnie umiejętności dodatkowe, chociażby znajomość języków obcych. Dodatkową wartością może być również praca dorywcza podczas studiów czy zaangażowanie w organizacjach pozarządowych, takich jak np. KoLiber. Naszym celem jest przede wszystkim kształtowanie elit, z czym wiążą się poszczególne nasze projekty.

Marcin Bagiński opowiedział także o planach warszawskiego oddziału KoLibra na działalność w roku 2013. Wśród nich wymienił  projekty takie jak KoLiber Historia, Lekcje Ekonomii dla Dzieci czy konkurs Akademia KoLibra.

 

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu, który dostępny jest tutaj.