Warsztaty KoLibra

Nasze warsztaty „Jak znaleźć pracę marzeń?” trwają! W ramach projektu „Studenci a wymagania na rynku pracy”, nasi eksperci przeanalizowali tysiące ogłoszeń o pracę oraz przeprowadzili rozmowy z dziesiątkami przedsiębiorców. Wnioski pozwoliły nam stworzyć formułę warsztatów, która jak najbardziej pomoże młodym pracownikom na rynku pracy.

W założeniu autorów raportu, wyniki tych badań mają stanowić wskazówkę dla młodych pracowników, na co powinni zwracać uwagę przy rozwijaniu własnych umiejętności. Jest to też dla nich możliwość poznania istniejących potrzeb rynkowych, a tym samym przygotowania się do pełnionych w przyszłości ról zawodowych.

I tak przykładowo, w przypadku zawodu prawnika najważniejsze dla kancelarii są odpowiedzialność w zakresie powierzonych zadań, bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie – poziom min. C1, znajomość MS Office oraz umiejętność pracy pod presją czasu. Z kolei w przypadku branży IT, najbardziej liczy się również bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie, ale ponadto komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, znajomość MS Office, zdolność analitycznego myślenia oraz znajomość procesu tworzenia aplikacji.

Nasze warsztaty mocno bazują na tych wnioskach. Odbywają się w 4 terminach i są podzielone na następujące bloki tematyczne:

  • Jak radzić sobie ze stresem?
  • Działanie w zespole
  • Budowanie kariery
  • Sztuka analitycznego myślenia

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, warsztaty muszą odbywać się w formie online. Nie przeszkadza to jednak uczestnikom w aktywnym zdobywaniu wiedzy.

Nadal odbywają się zapisy na ostatnie warsztaty. Wszystkich studentów i młodych absolwentów zapraszamy do udziału.

Zapisy są możliwe tutaj. Warsztaty odbędą się 9 i 10 grudnia w godzinach 16:30 – 20:15.