Warszawa: KoLiber przy odsłonięciu pomnika Ronalda Reagana

Wczoraj, 21 listopada w Warszawie odsłonięto, z inicjatywy Fundacji im. Ronalda Reagana, pomnik tego amerykańskiego prezydenta, któremu Polska wiele zawdzięcza. Stowarzyszenie KoLiber, z Prezesem Marcinem Kamińskim na czele, brało udział w uroczystości.

W samo południe, po przemówieniu prezydenta Lecha Wałęsy, ukazał się oczom licznie zgromadzonym VIPom i warszawiakom monument przedstawiający Ronalda Reagana przy mównicy- w pozie gdy padły z jego ust znamienne słowa :” Mister Gorbaczow, turn down this wall!”. Stanął naprzeciwko ambasady amerykańskiej, na rogu Alei Ujazdowskich i ulicy Pięknej.

Wszysycy podkreślali zasługi, jakie Ronald Reagan poczynił dla rozbicia Imperium Zła. Odczytano list od prezydenta Obamy. Swoje przemówienie miała również prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz- Waltz. Powiedziała, że „Polska leży w centrum cywilizacji europejskiej”. Aż chciało się dodać- czyli zbudowanej na fundamencie chrześcijańskim z poszanowaniem zasad prawa, co w życiu nasz bohater zawsze respektował.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

Ronaldowi Reaganowi poświęciliśmy w lutym numer „Gońca Wolności„, warto i dziś wrócić do tych artykułów.