Warszawa: IV Spacer Flagi w dniu 3 maja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Spacerze Flagi organizowanym przez fundację Kto Ty Jesteś. Marsz odbędzie się 3 maja w dniu Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja o godzinie 12:00 na trasie Plac Zamkowy – Pomnik Kopernika.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Spacerze Flagi organizowanym przez fundację Kto Ty Jesteś. Jest to inicjatywa społeczna, która powstała, aby wspierać działalność na rzecz podnoszenia rangi i prestiżu flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz zachęcać Polaków do korzystania z prawa do eksponowania symboli narodowych każdego dnia.

W związku z tym, że 2 maja jest dniem pracującym, wyjątkowo Spacer Flagi odbędzie się 3 maja w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja o godzinie 12:00 na trasie Plac Zamkowy – Pomnik Kopernika. Nasza inicjatywa ma podkreślić charakter Święta Flagi, a także być punktem wyjściowym do dyskusji na temat Flagi Polskiej i możliwości Jej eksponowania.

2 maja to również Dzień Polaków i Polonii za Granicą, dlatego pamiętajmy w tegorocznym Spacerze Flagi, szczególnie o Polakach  mieszkających na Litwie i sytuacji w jakiej znaleźli się w ostatnim czasie.  Zadumą także napawa fakt, że do dnia dzisiejszego w Niemczech funkcjonuje nazistowski przepis o nieuznawaniu Polaków za mniejszość narodową.

Liczymy, że dzięki Państwa pomocy wspólnie będziemy mieli okazję uczestniczyć w budowaniu nowego wizerunku polskiego patriotyzmu.

Udział w biało-czerwonym pochodzie zapowiedzieli m.in. Stowarzyszenie Memoriae Fidelis, Federacja Organizacji Kresowych, Korporacja Akademicka Sarmatia, Husarze i Towarzysze Pancerni na koniach oraz motocykliści z Rajdu Katyńskiego.