Spotkanie łowickiego KoLibra z bp Orszulikiem

W piątek 6 lipca 2012 roku odbyło się spotkanie członków łowickiego KoLibra z biskupem Alojzym Orszulikiem (ordynariusz diecezji łowickiej w latach 1992-2004, honorowy Obywatelem Łowicza, Kawaler Orderu Orła Białego). Spotkanie było związane z kolejną rocznicą obrad Okrągłego Stołu, w którego obradach uczestniczył bp Orszulik jako przedstawiciel Episkopatu Polski i było doskonała okazją dla młodych działaczy z Łowicza aby dowiedzieć się czegoś więcej o tych przełomowych wydarzeniach „z pierwszej ręki”.

 

Już przy wejściu ksiądz biskup dał się poznać jako prawdziwy gospodarz. Zadbał o to, żeby spotkanie odbyło się w najchłodniejszym pokoju, co było miłym gestem, gdyż za oknem słupki termometrów wciąż wskazywały wysokie wartości. Po niemalże półtoragodzinnej gawędzie, w której biskup Orszulik opowiadał o przygotowaniach, atmosferze i przebiegu obrad okrągłostołowych, przyszedł czas na półgodzinny grad pytań. Biskup wyjaśniał wszystkie, nawet najbardziej zawiłe zagadnienia.

Na koniec spotkania KoLibranci z Łowicza obdarowani zostali literaturą związaną z tematyką spotkania, której autorem jest sam bp Alojzy – „Czas przełomu. Notatki ks. Alojzego Orszulika z rozmów z władzami PRL w latach 1981–1989

Spotkanie z bp Orszulikiem zapoczątkowało serię spotkań z ciekawymi ludźmi Łowicza i okolic jakie mają w planach zorganizować KoLibranci z Łowicza.

Więcej na stronie oddziału łowickiego:

http://lowicz.koliber.org/