Prezent dla Posła

Stowarzyszenie KoLiber wspiera akcję upominkową dla… posłów i senatorów. Już wkrótce Wybrańcy Narodu będą mogli czerpać wiedzę o ekonomii również z płyty z nagranym dziełem Ludwiga von Misesa.

 Skąd przeciętny poseł czerpie swoją wiedzę o gospodarce? Zapewne z tego samego źródła, co jego rodacy, czyli ze szkoły. A że poziom nauczania praw ekonomicznych w polskich szkołach jest żaden, to też ich wiedza wypada blado.

– Postanowiliśmy podejść do nowych parlamentarzystów pozytywnie. Dać im kredyt zaufania i pomóc w zrozumieniu tego, jak działa gospodarka – mówi Marcin Kosiński, twórca radia KonteStacja i patron akcji Płyta Dla Posła.

Organizatorzy akcji postanowili wziąć książkę Ludwiga von Misesa „Ekonomia i Polityka”, nagrać ją w formie audiobooka i wydać w limitowanej serii pod tytułem „Jak sprawić, by państwo było bogate”, a następnie rozdać każdemu nowemu posłowi i senatorowi w ramach gwiazdkowego prezentu.

– Ta książka zrywa z obowiązującymi półprawdami i ćwierćprawdami, które doprowadziły do powstania tzw. państwa dobrobytu, które w tej chwili bankrutuje – mówi Jan Fijor, właściciel wydawnictwa Fijorr Publishing, które ufundowało za darmo tłumaczenie książki.

– Mamy też darmowy dostęp do studia. Samego audiobooka nagrywam ja również bez wynagrodzenia. Chcemy pokazać innym, że zamiast narzekać, można coś zrobić, by zmienić sytuację – recytuje AgenTomasz, pomysłodawca akcji i znany podcaster.

Wydarzenie ma być sfinansowane z dobrowolnych wpłat, a sponsorzy mogą np. otrzymać audiobooka w formie takiej, w jakiej otrzymają ją parlamentarzyści.

– Potem rządzący nie będą już mieli wymówki, że czegoś nie wiedzieli – dodaje Marcin Kosiński.

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji.