Poznań: Wykład pt. „Państwo i rynek w myśli F. A. Hayeka”

Działające na Wydziale Prawa i Administracji UAM Koło Naukowe Myśli Politycznej im. Friedricha von Hayeka oraz poznański oddział Stowarzyszenia KoLiber zapraszają na wykład Marcina Chmielowskiego pt. „Państwo i rynek w myśli F. A. Hayeka„. Spotkanie organizowane jest przy współpracy z Klubem Austriackiej Szkoły Ekonomii w Poznaniu.

Termin wydarzenia: 11 stycznia (piątek), godzina 18:00.

Miejsce: Sala 0.1 w budynku Collegium Iuridicum Novum Wydziału Prawa i Administracji UAM przy Al. Niepodległości 53.
Sala 0.1 znajduje się na parterze, na końcu korytarza.

Jakie jest miejsce Hayeka w szkole austriackiej? W jaki sposób Hayek pojmował zjawisko wolnego rynku? Czym była dla niego ewolucja reguł i jak widział rolę państwa? Nasz mówca postara się wyjaśnić te i inne zagadnienia.

Wykład potrwa około godziny, następnie będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji. 

Po prelekcji planowana wspólna, nieformalna wizyta w jednym pobliskich pubów, gdzie w luźniejszej atmosferze będziemy mogli kontynuować zmagania z teoriami austriackiego noblisty 😉

Marcin Chmielowski – Absolwent politologii (Uniwersytet Jagielloński) i podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej i polityki pieniężnej (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN). Doktorant z zakresu nauk o polityce (Uniwersytet Pedagogiczny im. K.E.N. w Krakowie). Wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Współpracownik Instytutu Misesa, członek Stowarzyszenia KoLiber, publicysta. Zainteresowania naukowe ogniskuje wokół libertarianizmu ze szczególnym uwzględnieniem jego konsekwentnych odmian.

Link do wydarzenia na Facebooku dostępny jest tutaj.

Wstęp wolny, zapraszamy!