Rok 2020 rozpoczęliśmy całkiem intensywnie. Na szczeblu ogólnopolskim odbyły się aż dwie Rady Krajowe oraz wspólna wigilia całego Stowarzyszenia. Oprócz tego reaktywowano i powołano do życia kilka nowych oddziałów i kół.
Lokalne struktury zorganizowały natomiast liczne spotkania, dyskusje oraz akcje i wydarzenia współorganizowane we współpracy z innymi podmiotami. Szczegółowa lista poniżej.
- Rada Krajowa (11/01): Zarząd podsumował swoje dotychczasowe działania, takie jak aktualizacja techniczna i merytoryczna strony internetowej, powołanie nowego szefa Biura Prasowego wraz z rekrutacją jego członków czy aktualizacja artykułu na Wikipedii. Ponadto poinformowano o stanie finansów Stowarzyszenia oraz o perspektywach na ich poprawę. Wspomniano również o pomniejszych akcjach, takich jak finalizacja Anielskiej Rocznicy, list prezesa KoLibra do Jarosława Gowina w związku z blokadą posła Sośnierza na UE we Wrocławiu czy też o wysyłce upominków w formie kolibrowych kalendarzy do mecenasów i akcji wysyłki książek na Kresy. Rada Krajowa zdecydowała także o powołaniu oddziałów w Kielcach i Białymstoku. Ponadto przedstawiona została koncepcja Akademii KoLibra, która ma się opierać na 10 weekendowych zjazdach i umożliwić 24 osobom znaczny wzrost wiedzy w zakresie ekonomii, prawa, polityki oraz stosunków międzynarodowych.
- Wspólna wigilia Stowarzyszenia KoLiber
- Rada Krajowa (26/01): W ramach zebrania przegłosowano zgodę na powołanie oddziału we Włocławku (jego powstanie nie jest jeszcze przesądzone). Przedyskutowano także datę oraz cel konwentu nadzwyczajnego, który odbędzie się 22 lutego.
- Reaktywacja koła Rzeszów i powstanie koła Stawiszyn
Kalisz:
- Przyznanie nagród i anty-nagród Wianki i dzbanki za rok 2019
- Zbiórka charytatywna w ramach świątecznego koncertu
- Akcja sprzątania rzeki Prosny i Parku Miejskiego
- Spotkanie nt. dziennikarstwa i roli mediów dla przedstawicieli samorządów uczniowskich kaliskich szkół
- Rozpoczęcie II Kaliskiego Turnieju Debat
Lublin:
- Orszak Trzech Króli
- Obchody 100-lecia odbudowy Państwa Polskiego
- Spotkanie „Bliski Wschód – Nakreślenie osi konfliktów”
- Konferencja „Przyszłość ruchu konserwatywno-wolnościowego w Polsce” z udziałem Jakuba Kuleszy, Marcina Roli i Łukasza Warzechy (nagranie konferencji tutaj)
Poznań:
- Spotkanie „Dlaczego warto być wolnościowcem?” połączone z losowaniem zwycięzcy książki Ludwiga von Misesa „Ludzkie działanie”
- Szkolenie „Jak skutecznie finansować organizację pozarządową?”
Warszawa:
- Warsztaty „Inwestowanie w kruszce”
Wrocław:
Białystok:
- Konferencja językowa „Inter – Ling”