Nowy numer Gońca Wolności – listopad 2008

W sieci dostępny jest już nowy numer „Gońca Wolności” – listopad 2008.
Do ściągnięcia pod tym adresem: http://chomikuj.pl/starless/Goniec

W numerze między innymi o kryzysie finansowym w USA, o ekologii oraz wiele artykułów dotykających spraw historycznych.

W sieci dostępny jest już nowy numer „Gońca Wolności” – listopad 2008.
Do ściągnięcia pod tym adresem: http://chomikuj.pl/starless/Goniec

By zachęcić do lektury publikujemy wstępniak redakcyjny:

Szanowni Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer ?Gońca Wolności?.

W bieżącym numerze znajdą Państwo artykuły dotyczące tematów bieżących, jak i historycznych. Numer rozpoczyna artykuł analizujący następstwa polityki Stanów Zjednoczonych wobec kryzysu. W momencie, gdy prezydentem USA został Barack Obama istnieją przesłanki sugerujące, że nowa polityka ekonomiczna może doprowadzić do pogłębienia się kryzysu.

Kolejny tekst, autorstwa prezesa Instytutu Misesa Falkowskiego porusza modny temat ekologii. Autor zadaje pytanie czy zachwyt nad ochroną środowiska może stać się ideologią dominującą.

W następnym artykule Szymon Kotnis analizuje postawę Rosjan, zarówno ludności cywilnej, jak i żołnierzy, wobec inwazji III Rzeszy w 1941 roku.

Szczególnie polecamy świetny artykuł Humberta Fontovy dotyczący medialnego zakłamania wobec postaci Che Guevary. Mocny tekst w którym przedstawiono hipokryzję świata Hollywood i mediów, gdzie dominuje zachwyt nad postacią argentyńskiego rewolucjonisty. Fontova ujawnia prawdziwe oblicze Che.

W stałym kąciku teologicznym Paweł Pomianek porusza problem nowych grzechów głównych rzekomo ogłoszonych przez Kościół. Czy Kościół skręca w lewo?, zadaje pytanie autor. Warto zajrzeć do tego tekstu, by przekonać się jak jest naprawdę.

W dziale recenzji mogą przeczytać Państwo tekst dotyczący głośnej powieści Bronisława Wildsteina ?Dolina nicości?. Czy wizja pisarza odpowiada rzeczywistości? Jak ocenia nasz kraj po upadku komunizmu? Czy drogą, którą kroczy Polska jest właściwa. Zachęcamy do zapoznania się z recenzją.

Ukoronowaniem numeru jest opis Konwentu Nadzwyczajnego z okazji 8. rocznicy powstania Stowarzyszenia KoLiber połączonego z przyznaniem Członkostwa Honorowego Robertowi Gwiazdowskiemu i Maciejowi Rybińskiem.

Zapraszamy do lektury!