Nowe władze KoLibra!

W sobotę 14 grudnia w Pałacu Raczyńskich w Warszawie odbył się Konwent naszego Stowarzyszenia, na którym zostały wybrane nowe władze KoLibra. Po zaciętej walce wyborczej stosunkiem 37 do 17 na 55 głosów nowym prezesem został Marcin Bagiński, do niedawna sprawujący funkcję prezesa oddziału Warszawa. Jego kontrkandydatem był Marcin Chmielowski, prezes oddziału Kraków.

 

Podczas Konwentu zostało wręczone członkostwo honorowe, które otrzymał białoruski polityk i ekonomista Jarosław Romańczuk. Zaprezentowane zostało też nowe logo stowarzyszenia w kilku wariantach kolorystycznych, którego autorem jest Miłosz Lodowski. Odbyło się również sprawozdanie ustępującego Prezesa Jakuba Kuleszy, w którym przedstawione zostały przeprowadzone w tym roku projekty, m.in. „Goń z Pomnika Bolszewika” czy „Akademia KoLibra”, a także plany kolejnych akcji m.in. projekty „Pokolenie Przyszłość – Przyszłość Pokoleń” oraz „Samorząd pod Lupą”. Przyznano nagrodę za zebranie największej liczby podpisów pod Europejską Inicjatywą „Jeden z Nas”, którą otrzymał oddział Trójmiasto.

Podczas części otwartej Konwentu, poza wręczeniem członkostwa honorowego, miały miejsce przemówienia zaproszonych gości przebywających z wizytą w Polsce: Toma Palmera i Matthew Tyrmanda.

Do Sądu Naczelnego KoLibra dostali się: były prezes stowarzyszenia Jakub Kulesza, były wiceprezes Adam Kondrakiewicz i członek SN z ubiegłej kadencji Karol Wiszniewski. Gratulujemy!

Karol Handzel, rzecznik biura prasowego