Marsz dla życia i rodziny

Pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” w niedzielę, po raz siódmy odbył się Marsz dla Życia i Rodziny, który przeszedł w tym roku w 49 miastach. Oczywiście nie zabrakło na nim członków Stowarzyszenia KoLiber, którzy szli m.in. w Warszawie i Bydgoszczy!

Podczas marszu w Warszawie odczytana została deklaracja ideowa Marszu dla Życia i Rodziny, która mówi m.in. o braku polityki prorodzinnej i proponowanych rozwiązaniach i która została przekazana politykom, posłom, senatorom i prezydentowi.

Organizatorzy marszu podkreślają, że marsze mają zwrócić uwagę na „kondycję rodziny w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego”. „Są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, i zarażać innych swoim szczęściem” – napisali w oświadczeniu organizatorzy.

„Maszerujemy jednak również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem” – dodają.
Słowo pozdrowienia do uczestników marszów przekazał za pośrednictwem Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej Benedykt XVI. Metropolita warszawski Kardynał Nycz powiedział: „Idziecie w słusznej sprawie, w trosce o życie i rodzinę. Bez tych dwóch spraw niczego nie zdziałamy w świecie, Europie i Polsce”.

Po po-marszowym obiedzie Członkowie Zarządu Głównego, którzy zjechali do Warszawy udali się na owocne obrady 🙂

Wykorzystano cytaty z PAP