KoLibrowa Polsko-Amerykańska Akademia Liderów

Członków oraz sympatyków Stowarzyszenia KoLiber serdecznie zachęcamy do wysyłania aplikacji na pierwszą edycję Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Akademia jest projektem edukacyjnym skierowanym do młodych ludzi (w wieku 18-30 lat), rozważających zaangażowanie w życie publiczne, zainteresowanych meandrami polityki i ekonomii.

 Trzon programu stanowić będą trzy moduły: polityka (filozofia polityczna), ekonomia wolnego rynku oraz komunikacja społeczna. Kurs odbywał się będzie w każdą sobotę, od początku marca do końca maja 2012 roku, na Uniwersytecie Śląskim  w Katowicach. Dla osób, które nie mogą dojeżdżać do Katowic, istnieje możliwość uczestniczenia w trybie on-line. Zajęcia prowadzone będą przez naukowców oraz ekspertów-praktyków z organizacji pozarządowych. Kurs zakończony będzie egzaminami, natomiast najlepsi absolwenci Akademii mogą liczyć na  płatne staże w Goldwater Institute w Arizonie oraz wyjechać na szkołę letnią organizowaną pod auspicjami Georgetown University. Organizatorem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów jest Instytut Globalizacji, natomiast Stowarzyszenie KoLiber jest partnerem projektu.

– Mamy miłą niespodziankę dla KoLibrantów- mówi Jacek Spendel, Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów i członek CKRu KoLibra.- Każdy członek KoLibra, który wskaże na swoje członkostwo w formularzu rejestracyjnym, otrzyma 20% zniżki na cały kurs.

Szczegóły i rejestracja na stronie www.akademialiderow.edu.pl