Dziekujemy!

Dziękujemy za wsparcie – bez niego nie moglibyśmy działać. Ty też możesz zostać naszym mecenasem.

Dlaczego warto wesprzeć KoLibra – 10 powodów!

Niezależność

1. Stowarzyszenie KoLiber to największa organizacja pozarządowa w Polsce, która utrzymuje się i będzie się utrzymywała wyłącznie ze składek członkowskich oraz darowizn pochodzących od prywatnych darczyńców.

2. Nie trwonimy pieniędzy podatników – nie bierzemy dotacji od instytucji publicznych.

3. Nie realizujemy partykularnych interesów polityków, firm oraz innych organizacji.

Transparentność

4. Odnotowujemy każdą, nawet najmniejszą darowiznę na stronie głównej.

5. Wszystkie przychody i koszty dostępne są w corocznym sprawozdaniu finansowym. Koszty operacyjne dzielone są na konkretne projekty, z realizacji, których sporządzane są szczegółowe sprawozdania (wgląd do sprawozdań możliwy jest na zebraniu Konsylium Honorowego).

Skuteczność

6. Koszty osobowe KoLibra wynoszą 0zł! Nie czerpiemy korzyści finansowych z naszej działalności – działamy przede wszystkim dla idei.

7. Tylko 8,48% naszych przychodów przeznaczamy na wydatki administracyjne takie jak utrzymanie serwera czy znaczki pocztowe – nawet ta broszura została wydrukowana na prywatnej drukarce.

8. Siła KoLibra tkwi w kapitale społecznym, skupionym w kilkudziesięciu oddziałach w całej Polsce.

Wszechstronność

9. KoLiber to najaktywniejsza i najlepiej rozwijająca się konserwatywno liberalna organizacja w Polsce. Prowadzimy szereg stałych ogólnopolskich projektów, a każdy oddział udziela się poprzez lokalną działalność.

10. Nasza działalność przybiera różnorodny charakter. Jest kreatywna, odważna i merytoryczna. Działamy wśród najmłodszych – stawiając sobie cel wychowanie młodego pokolenia. Dbamy o przestrzeń publiczną i zmieniamy świadomość społeczną poprzez akcje informacyjne oraz happeningi. Organizujemy debaty, spotkania, marsze i konferencje. Tworzymy profesjonalne raporty i zabieramy głos w sprawach publicznych. Swoistą praca u podstaw budujemy zdrowe społeczeństwo obywatelskie!

Przeznaczenie udzielanego wsparcia

Dynamiczny rozwój Stowarzyszenia KoLiber, spowodował zwiększanie zasięgu naszych akcji i projektów. Wzrost kosztów związanych z szeroką i rozwojową działalnością jest nieunikniony. Nie chcemy zwalniać tempa, więc na realizację planowanych projektów potrzebujemy dodatkowych środków finansowych. Zostaną one wykorzystane przede wszystkim na promocję naszych działań (drukowanie plakatów, ulotek, wykonanie roll-upów, banerów itp.)

Niemniej ważne koszty, bez których pokrycia Stowarzyszenie nie będzie wstanie sprawnie funkcjonować. Jest to np. utrzymanie siedziby czy serwerów i domen internetowych. Istnieje także możliwość wsparcia określonego zakresu naszej działalności. Są to projekty KOnserwatywne: projekty historyczne, patriotyczne i pro-life oraz projekty LIBERalne: projekty ekonomiczne, edukacyjne, wolnorynkowe.

Mamy nadzieję, że niniejsza oferta znajdzie uznanie w Państwa oczach, a współpraca przyniesie wymierne korzyści dla obu stron i przyczyni się do dalszych sukcesów KoLibra.