Czy „Sprawiedliwy Handel” rzeczywiście jest sprawiedliwy?

Serdecznie zapraszamy na debatę PAFERE, której współorganizatorem jest stowarzyszenie KoLiber pt: “Czy „Sprawiedliwy Handel” rzeczywiście jest sprawiedliwy?”. W debecie wezmą udział prof. Victor Claar oraz Borys Bińkowski. Całość odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia o godzinie 12 w restauracji “Literatka” na ulicy Krakowskie Przedmieście 87/89 (dolna sala). 

W ramach wizyty profesora Claara w Polsce, zapraszamy na debatę z jego udziałem. Zaprezentujemy poglądy zwolenników i przeciwników Sprawiedliwego Handlu. Przyjdź i weź udział w dyskusji!

22 kwietnia (niedziela), godzina 12:00

Restauracja Literatka w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 87/89 (dolna sala)

Wstęp po złożeniu dowolnego zamówienia.

Oponentem prof. Claara będzie mgr Borys Bińkowski, Absolwent Instytutu Krajów Rozwijających się Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w badaniach w zakresie studiów interdyscyplinarnych nad Afryką Subsaharyjską. Jego głównymi przedmiotami badań są: wpływ zróżnicowania etnicznego na rozwój krajów Afryki oraz funkcjonowanie społeczności producenckich Fair Trade. Partner Koalicji Sprawiedliwego Handlu. Ekspert Fair Trade: praktyk i teoretyk. Jest autorem wielu artykułów prasowych i naukowych, w tym krytycznej recenzji książki prof. Claara., pt. „Czy Fair Trade zwalcza problem ubóstwa?”

Organizatorami debaty są  PAFERE i KoLiber.